۰

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ٧هزارتن گذشت

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای تا کنون افزون‌بر هفت هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ٧هزارتن گذشت
به گزارش چهاربهاران، مجید فیاضی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امسال کشاورزان ایرانشهری بیش‌از ۵٣ هکتار از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص داده‌اند. 
وی با اشاره به افزایش تولید خیار در گلخانه‌ها نسبت به فضای باز افزود: از هر متر مربع گلخانه‌ به طور میانگین بین ٢۵ تا ٣٠ کیلوگرم محصول خیار برداشت شده و این در حالیست که در فضای باز در هر متر مربع فقط بین پنج تا هفت کیلوگرم خیار برداشت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: کشت محصولات کشاورزی در محیط گلخانه که همه مراحل رشد گیاه تحت کنترل کامل است باعث افزایش ۱۰ تا ۱۲ برابری عملکرد نیز خواهد شد.
وی بیان کرد: شیوه کشت گلخانه‌ای یکی از روش‌های نوین در عرصه کشاورزی محسوب می‌شود که علاوه‌بر کاهش چشمگیر مصرف آب، افزایش برداشت نیز در این روش به مراتب بیشتر از شیوه‌های دیگر خواهد بود.
فیاضی با بیان این‌که بیش‌از ۵٠٠ نفر در کار کاشت و برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر مشغول بکار هستند افزود: کشت محصولات گلخانه‌ای راهی برای رسیدن به رونق تولید و حفظ منابع آب است.
انتهای پیام/
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب: 457353
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *