۰
تکرار سریال غم انگیز پایانی بر زندگی کودکان در سواحل مکران؛

عدم رعایت اصولی در ساخت خانه، چراغ خانه چهار خانواده چابهاری را خاموش کرد/ چرا امکانات کافی برای سرگرمی و رفاه وجود ندارد؟

فرو ریختن آوار یک دیوار بر سر چهار کودک اهل پیرسهراب چابهار بار دیگر موج غمی را بر سر دریای زندگی خانواده ها سوار کرد و باعث شد باردیگر پایانی بر قصه پر درد آرزوی کودکانه شود.
عدم رعایت اصولی در ساخت خانه، چراغ خانه چهار خانواده چابهاری را خاموش کرد/ چرا امکانات کافی برای سرگرمی و رفاه وجود ندارد؟
به گزارش چهاربهاران، بار دیگر حادثه تلخ برای کودکان سواحل مکران باعث خاموش شدن چراغ راه زندگی آنها و پایانی بر رویاهای صادقانه شان شد و خانواده ها را در داغ این غم فرزندان سیاه پوش کرد.
 
طی چند سال اخیر هوتک ها و گاندو باعث فوت یا مصدومیت شدید کودکان جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل بازی یا تهیه آب شدند و این مسئله علاوه بر داغدار کردن خانواده ها، آرامش بسیاری را سلب کرده است.
 
نبود امکانات کافی برای بازی و سرگرمی کودکان، عدم شرایط مطلوب برای دسترسی به آب، عدم حصار کشی هوتک ها و نبود و عدم توجه به علائم هشدار دهنده در کنار رودخانه ها و محل زندگی گاندو از عواملی است که طی چند سال اخیر باعث فوت یا مصدومیت شدید و حتی در مواردی معلولیت بوده است.
 
فرو ریختن آوار یک دیوار بر سر چهار کودک اهل پیرسهراب چابهار بار دیگر موج غمی را بر سر دریای زندگی خانواده ها سوار کرد و باعث شد باردیگر پایانی بر قصه پر درد آرزوی کودکانه شود.
 
بی توجهی و سهل انگاری برای ساخت یک خانه که قرار بود نور امید یک خانواده شود و زندگی راحت را رقم بزند، باعث خانه خراب شدن چهار خانواده شد.
 
اما نبود امکانات کافی برای بازی و سرگرمی کودکان یکی دیگر از دلایل رقم خوردن این حادثه دلخراش است که باید مسئولین مربوطه به آن رسیدگی کنند.
 
عدم نظارت بر ساخت و ساز و رعایت اصول ایمنی دلیل دیگر داغدار شدن خانواده های این کودکان است که باید مسئولین و نهادهای نظارتی پاسخگویی این واقعه تلخ باشند
 
 
عبدالصمد پناد؛ بخشدار پیرسهراب با اشاره به فوت ۴ کودک از روستای بنو‌ اسحاق بازار از توابع بخش پیرسهراب بر اثر ریزش دیواره خاکی بیان کرد: در این حادثه که موجب فوت شدن 4 کودک در روستای بنو اسحاق بازار از توابع شهرستان چابهار شد و 3 کودک دیگر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
 
وی با اشاره به شرح ماجرا افزود: گودی ایجاد شده در طی دو هفته گذشته  توسط اهالی روستا بنو اسحاق بازار جهت خاک برداری برای ساختن خانه به روستا  ایجاد شده بود.
 
وی ادامه داد: کودکان طی چند روز در این محل بازی می‌کردند که این اتفاق باعث ریزش دیواره خاکی و زیر آوار رفتن 7 کودک شده که 4 کودک جان باختند و 3 کودک هم به بیمارستان چابهار منتقل شده و تحت درمان و مراقبتهای ویژه هستند و حال مصدومین مساعد است.
 
بخشدار پیرسهراب تصریح کرد: چگونگی این حادثه تلخ و دلخراش جهت اقدامات مقتضی و لازم تحت بررسی می باشد تا در آینده شاهد حوادث ناگوار دیگری از این دست نباشیم.
 
وی گفت: در حادثه تلخ ریزش دیواره خاکی در روستای اسحاق بازار که توسط اهالی روستا جهت ساخت منازل مسکونی ایجاد شده بود عدم رعایت مراقبت های لازم و بی احتیاطی خانواده ها دخیل بوده است.
 
پناد اذعان کرد: دستگاه های امدادی، دهیاران و شوراهای محلی باید با شرایط خاص حاکم متأثر از پدیده خاکبرداری و خاکریزی در محیط روستاها اطلاع رسانی دقیق تری در این زمینه انجام دهند تا شهروندان بویژه در مناطق مجاور خاکریزها و خاکبرداری در صورت ورود و حضور کودکان در حریم این پدیده در شرایط متغیر جاری جوانب دقت و هوشیاری را بیش از پیش مورد مراعات قرار دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: رسانه ها در انعکاس رویدادها، لطفاً پیش از هرگونه اظهار نظر و درج مطلب در فضای رسانه ای، بررسی های لازم را نسبت به موضوعات بدست آورده و پس از آگاهی از تمام جوانب امر، اطلاع رسانی شفاف و صادقانه صورت گیرد.

انتهای پیام/
دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب: 457002
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *