۰
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار:

ایجاد روحیه مقاومت بین ملت ها در برابر استکبار ویژگی شاخص جمهوری اسلامی است/ رهبری؛ اساسی ترین نقش در راهبرد کشور

محمدامین محمدی گفت: مقاومت و ایستادگی در بین ملت‌ها برای مبازه با آمریکا، تبدیل ایران به یک قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاثیرگذار از مهم ترین شاخص های جمهوری اسلامی ایران است.
ایجاد روحیه مقاومت بین ملت ها در برابر استکبار ویژگی شاخص جمهوری اسلامی است/ رهبری؛ اساسی ترین نقش در راهبرد کشور
محمدامین محمدی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به شاخص ترین ویژگی جمهوری اسلامی در طی چهار دهه اخیر بیان کرد: احیای اسلام ناب محمدی، ایجاد و تقویت روح مبارزه، مقاومت و ایستادگی در ملت‌ها برای مبازه با آمریکا، تبدیل ایران به یک قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاثیرگذار و توان رفع تحریم ها وقدرت تولیدات داخلی واقتصادی در منطقه وفناوری های هسته ای از مهم ترین شاخص های جمهوری اسلامی است.

وی افزود: توان دفاعی ومقابله با جنگ نرم از طریق پدافند غیر عامل ولایت پذیری وارزش گذاری به مردم ومهمتر رابطه با کشورهای اسلامی ودفاع از کشورهای همسایه ومقابله با استکبار از ویژگی های این نظام است.

این مقام مسئول با اشاره به محبوبیت جمهوری اسلامی بین مردم تصریح کرد: وحدت، همدلی، شجاعت، استکبار ستیزی، نگاه و توجه به آرا و مشارکت مردم استقلال واهمیت به اقوام توجه به مشارکت های مردمی وتوکل به خداوند وپیروی از پیامبر وائمه باعث محبوبیت این انقلاب در بین مردم شد.

وی با اشاره به تفاوت جمهوری اسلامی با رژیم پهلوی ادامه داد: توجه به شهدای انقلاب هشت سال دفاع از وطن، ولایتمداری استکبارستیزی و تکیه بر تولیدات داخلی ومبارزه با مستکبران وظالمان وایادی استکبار واسلام خواهی وحس وطن دوستی انقلاب اسلامی از مهم ترین تفاوت بین جمهوری اسلامی با رژیم پهلوی است.

محمدی اذعان کرد: جمهوری اسلامی باعث شد تمامی اقوام و مذاهب را کنار یکدیگر با اتحاد و همدلی جمع کند و به موفقیت در برابر دشمنان دست پیدا کند و این توجه به راه وهدف شهدا وارزش گذاشتن به خانواده شهدا وایثارگران است.

وی گفت: توجه به قوميت ها وخواسته هاي اقوام ايراني برنامه هاي وحدت آفرين وتقريب مذاهب رهبري ومديريت ولايي مقام معظم رهبري و همچنین توجه به کشورهای همسایه ومفاخر بزرگ دینی وادبی وهنری اقوام وچهره های معروف ملی وبین المللی به ویژه در حوزه دین وقران وادبیات و توجه به چهره های مطرح اسلام گرای واقعی اقوام است.

رئیس اداره ارشاد اسلامی چابهار اذعان کرد: آینده جمهوری اسلامی با توجه به ادامه مسیر شهدا ولایتمداری وتوان اقتصادی ونظانی ودفاعی توان دو چندان علمی وفناوری ودانش بنیان تقویت زیر ساختهای آموزشی بهداشتی فرهنگی وبنگاههای اقتصادی ودیپلماسی قدرتمند واستکبار ستیز وهمراهی وهمگامی مردم با انقلاب اینده ایران این انقلاب را متمایز کرده است.

وی با اشاره به نقش رهبری در تحکیم راه جمهوری اسلامی اظهار کرد: اساسی ترین رکن تشکیل انقلاب رهبری حضرت امام و بعد ایشان ایت الله خامنه ای به عنوان ولی فقیه ومدیر ومدبر بوده است رهبری در جامعه اسلامی وظیفه هدایت معنوی مردم و اداره کشور را بر عهده دارد و هدایت کننده نهادهای حکومتی در مسیر اجرای صحیح قوانین اسلامی است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران در سه دهه گذشته رخدادهای مهمی را پشت سر گذاشته و از برهه‌های حساس و سرنوشت‌ساز با سربلندی عبورکرده بی‌تردید یکی از عوامل مهم و تعیین‌کننده در این مسیر، نقش رهبری در هدایت امور است.

وی با اشاره به نقش و جایگاه مردم در شکل گیری، موفقیت در مسیر راه و آینده جمهوری اسلامی افزود: مردم در کنار ولایت وتوکل به خدا قویترین بازوی هر نظام به ویژه جمهوری اسلامی ایرانند چرا که نقش افرین انقلاب ودوام و ولی نعمت هستند.

محمدی خاطر نشان کرد: توجه به جامعه فرهنگي وهنري وادبی واصحاب رسانه وارزش گذاری به خواسته های آنان اجرای جشنواره ها ونمایشگاه ها برنامه های فرهنگی و وحدت آفرین برگزاری برنامه های بهار مهربانی با مشارکت مردمی اهمیت دادن به جوانان وارزش گذاری به مناسبتهای فرهنگی دینی وانقلابی وملی برگزاری جلسات وپیگیری مصوبات شورای فرهنگ عمومی وصدور مجوز مراکز وموسسات ومراکز فرهنگ وهنری ورسانه وایحاد زیر ساخت فرهنگی وگرامیداشت مفاخر استان از مهمترین فعالیتهای حوزه ما بوده است. انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 456525
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *