۰
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:

500 پاکبان چابهاری در برابر هپاتیت ب واکسینه شدند

عبدالرسول خدمتی گفت: مرکز بهداشت شهرستان با همکاری شهرداری اقدام به واکسینه کردن ۵۰۰ نفر از پاکبانان و نیروهای خدماتی شهر چابهار در برابر بیماری عفونی و خطرناک هپاتیت ب کرد.
500 پاکبان چابهاری در برابر هپاتیت ب واکسینه شدند
عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در راستای پیشگیری از بیماری هپاتیت ب، فعالیت‌های آموزشی و اجرایی برای این بیماری توسط واحد هپاتیت مرکز بهداشت پیش‌بینی شده است.
 
وی، اهداف همکاری مرکز بهداشت و شهرداری را ارتقای سلامت کارگران وکارکنان شهرداری ازطریق واکسیناسیون علیه هپاتیت B و کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری کارکنان شهرداری‌ها ذکر کرد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار با اشاره به اینکه امکان ابتلا به بیماری هپاتیت در کارگران بالاتر از دیگر اقشار جامعه است افزود: صعب العلاج بودن این بیماری و هزینه های بالای درمان از دلایل ضرورت اجرای این طرح است.

وی بابیان اینکه استفاده از سوزن مشترک، خون و فرآورده‌های خونی از راه‌های انتقال این بیماری در بین افراد است تصریح کرد: علایم این بیماری به‌طور معمول سه‌ماه بعد از آلوده شدن به ویروس ظاهر می‌شود.
 
خدمتی گفت: پزشکان، کادر درمانی و حتی کارکنان خدماتی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، پاکبانان از جمله گروه‌های در معرض خطر این بیماری هستند که در این راستا مرکز بهداشت اقدام به واکسیناسیون رایگان در برابر بیماری هپاتیت ب کرد.
 
انتهای پیام/

 
 
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۴
کد مطلب: 456456
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *