۰
معاون آبزی پروری در بازدید از مجتمع پرورش میگوی گواتر مطرح کرد:

تسریع روند عمرانی پروژه مجتمع پرورش میگو گواتر با تکمیل خط انتقال برق

حمیدرضا نصیری گفت: تکمیل خط انتقال برق فاز سه باعث تسریع در روند عمرانی پروژه مجتمع پرورش میگوی گواتر می شود.
تسریع روند عمرانی پروژه مجتمع پرورش میگو گواتر با تکمیل خط انتقال برق
به گزارش چهاربهاران، حمیدرضا نصیری؛ معاون آبزی پروری اداره‌کل شیلات سیستان وبلوچستان در بازید کمیته فنی میگو از روند عملیات عمرانی و زیر بنایی مجتمع پرورش میگوی گواتر بیان کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیتهای فراوانی در حوزه آبزی پروری بخصوص پرورش میگو و ماهی در دریا در سواحل چابهار و کنارک است و درخواست‌هایی برای احیای کل این مجتمع درخواست هایی داده شده تا پایان سالجاری تحولی اساسی در زیر ساخت‌های آن شاهد باشیم.
 
وی افزود: آخرین اقدامات عمرانی و زیربنایی پروژه لایروبی زهکش ها، کانال آبرسان، دایک حفاظتی و مدیریت سیلاب در دستور کار قرار دارد و در حال انجام و پیگیری است.
 
وی با اشاره به تکمیل خط انتقال برق فاز سه مجتمع، تصریح کرد: ایجاد پست کنترل در ورودی هر فاز، بازرسی و سرویس کاری دوره ای ترانس های برق از مهم ترین اقدامات برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه است.
 
معاون آبزی پروری شیلات گفت: شیلات استان درخصوص پیشرفت کار از نقطه نظرات طرح شده در ادامه عملیات اجرایی بهره برداری خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اینکه ۲۰ سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود ۴۲ هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده است، افزود: منطقه گواتر با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی‌های صنعتی و شهری بهترین مکان برای پرورش میگو در کشور است.
 
نصیری خاطرنشان کرد: سایت پرورش میگو گواتر با چهار هزار هکتار مساحت، ۶۶۰ هکتار تاسیسات زیربنایی دارد که به ۲ فاز شمالی و جنوبی تقسیم بندی شده و فاز شمالی ۱۰۷ مزرعه با تیپ ۲۰ هکتاری طراحی شده که هم‌اینک ۹۲ مزرعه با سطح مفید حدود هزار و ۴۱۰ هکتار به بهره‌برداری رسیده است.
 
معاون آبزی پروری به همراه رئیس اداره فنی مهندسی شیلات استان، دبیر انجمن صنفی میگو استان و جمعی از بهره برداران از روند پیشرفت عملیات عمرانی و زیربنایی مجتمع پرورش میگو گواتر بازدید کردند.
 
گفتنی است؛ مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی گواتر در شرق شهرستان دشتیاری در محدودی نوار مرزی پاکستان و صد کیلومتری شرق چابهار واقع شده است.
 
انتهای پیام/
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب: 456297
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *