۰
امام جمعه شهرستان چابهار:

حوادث امروز آمریکا نتیجه دموکراسی دروغین است/ سایه ولایت فقیه حافظ امنیت و آرامش انقلاب

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی گفت: یک عده که همیشه دل در گرو مذاکره با آمریکا دارند چهره بدون روتوش آن را در این دو روز به خوبی مشاهده کردند و حوادث امروز آمریکا نتیجه دموکراسی دروغین است.
حوادث امروز آمریکا نتیجه دموکراسی دروغین است/ سایه ولایت فقیه حافظ امنیت و آرامش انقلاب
به گزارش چهاربهاران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه چابهار در خطبه های این هفته با اشاره به ارتحال مجتهد بزرگ مصباح یزدی بیان کرد: مرحوم آیت الله مصباح یزدی مرد با فضلیت و عالم مجاهد بود که عمرش را در راه جهاد فی سبیل الله خرج کرد تا شرمنده مکتب اسلام و اهل بیت نباشد.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند من خودم جز سوگواران این بزرگوار هستم، ایشان عمار واقعی انقلاب بود و  اهانت های زیادی به این مرد بزرگ زدند اما هرگز در راه ولایت ذره ای کم نذاشت.
 
خطیب جمعه چابهار گفت: شخصیت آیت الله مصباح یزدی زندگی ساده ای داشت و ما مانند اینگونه افراد در انقلاب خیلی کم داریم و با وجود اینکه پیشنهاد زیادی برای مسئولیت داشتند اما به تحصیل و تربیت پرداختند و شاگردان بسیاری در مکتب درس این استاد بزرگ پرورش یافتند.
 
وی با اشاره به سالروز قیام مردم قم اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما شروعش به دست همین مجاهدین بود و 19 دی در سال 56 که روز سرعت گرفتن شکل گیری انقلاب اسلامی بود از قم شروع شد.
 
 حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: 19دی روز خونینی است که علما و مردم قم در پی اهانتی یکی از روزنامه های اطلاعات با بصیرتی عمارگونه و حمایت علمایی چون مصباح یزدی آمدند و این روز آغاز انقلاب و تسریع در حرکت شکل گیری جمهوری اسلامی شد که این آغاز در اسلام ارزش دارد.
 
وی ادامه داد: ملت قم پرچم دار مردم با بصیرت ایران اسلامی هستند و نقش موثری در انقلاب دارند و همواره در شرایط حساس اقدامات لازم را انجام دادند.
 
وی اذعان کرد: امام خمینی (ره) در صحیفه نور فرمودند مردم شریف ایران توجه داشته باشند، تبلیغاتی که علیه روحانیت انجام می پذیرد به منظور نابودی روحانیت انقلاب است.
 
امام جمعه چابهار تاکید کرد: امروز توهین و تضعیف به روحانیت یعنی تخریب و ضربه به اسلام است که هدف اصلی دشمن برای رسیدن به حکومت جهانی است.
 
وی بیان کرد: دشمنان ما امروز به روحانیونی که گوشه مسجد نشسته و به سیاسیت و مشکلات مردم توجهی نمی کنند، کاری ندارد ولی در تگناها و سختی سراغ مردم می روند تا علت مشکلات و گرانی ها تقصیر روحانی ها جلوه بدهند.
 
وی اضافه کرد: هدف اصلی دشمن ازبین بردن  روحانی است که در همه حوادث پیش قدم است و برای آگاهی و بصیرت مردم مقابل متجاوزگران ایستادگی می کند.
 
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: امام راحل فرمودند: اگر هنوز اعتقادات و باور مردم ما وجود دارد پای در روحانیت است و این مسئله اهمیت آنها را نشان می دهد که چقدر دشمن از حضورشان ترس و واهمه دارد.
 
وی بیان کرد: سایه ولایت فقیه در کشور توانست هشت سال جلوی همه جهان بایستد و یک جنگ بین المللی را برای کشوری که تازه انقلاب کرده بود نتوانست یک وجب از کشورمان را تسخیر کند.
 
وی گفت: در زمان پهلوی فقط با یک چشم غره غرب وجب به وجب این کشور تقدیم آنان شد ولی امروز ایران اسلامی در همه زمینه ها مخصوصا از نظر علمی، هسته ای در رتبه های برتری جهان قرار دارد و 97 درصد داروها در داخل کشور تولید می شود و این ولایت فقیه بود که این همه برکت برای نظام و انقلاب ما داشت.
 
امام جمعه چابهار با اشاره به اتفاقات اخیر در آمریکا خاطرنشان کرد: یک عده که همیشه دل در گرو مذاکره با آمریکا دارند چهره بدون روتوش آن را در این دو روز به خوبی مشاهده کردند و ترامپی که علنا به طرفداراش میگوید با وحشی گری به خیابان ها بروید این همان دموکراسی است که یک عده در داخل کشور سنگ آمریکا را به سینه می زنند.

انتهای پیام/
جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب: 456293
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *