۰
یادداشت/

نهم دی؛ تجلی هوشمندی و بصیرت ملت ایران

نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله و ماندگار شد، در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد کرد.
نهم دی؛ تجلی هوشمندی و بصیرت ملت ایران
به گزارش چهاربهاران، بدون تردید، روز نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است که درس‌ها و عبرت‌های آن باید همواره گوشزد و به نسل‌های بعدی منتقل گردد. از طرفی، مواضع، تدابیر و سخنان حکیمانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب از ۲۳ خرداد ۸۸ تا ۹ دی ۸۸توطئه دشمنان را خنثی و چهره جریان نفاق جدید در کشور را، برای مردم آشکار ساخت.

هدف اصلی جریان استکبار در سال ۸۸ این بود که ذهنیت جامعه را به سمت حرکت علیه ولایت فقیه سوق دهد، اما مردم که از نیت جریان منافق آگاه بودند، در نهم دی ماه سال ۸۸غبار حرکت علیه ولایت فقیه را کنار زده و شکست دیگری را برای منافقان و فتنه گران رقم زدند.

رفتارها، مواضع و شعارهای معترضان و آشوبگران در تظاهرات و راهپیمایی‌های غیرقانونی و ساختار شکن، مشخص کرد، انتخابات بهانه‌ای بیش برای براندازی نظام نیست و گذشت زمان، اهداف اصلی آشوبگران را برای مردم مشخص کرد.

شعارهای هواداران جریان فتنه در روز قدس، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر و بویژه روز عاشورا، چهره واقعی جریان فتنه را آشکار کرد و سبب شد مردم با حضوری حماسی و سرنوشت ساز در روز نهم دی در صحنه دفاع از اسلام، انقلاب، نظام و ولایت، به اغتشاش‌ها پایان داده و فتنه گران را منزوی ساختند، از طرفی خواص و نخبگان نیز باید از حماسه نهم دی و وقایع سال ۸۸درس بگیرند و با هوشیاری مراقب باشند در دام توطئه‌های بیگانگان نیفتند.

رهبری معظم انقلاب فرمودند: اگر صدها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است. حماسه ای که محاسبات دشمن را به هم ریخت؛ محاسباتی که با همکاری و برنامه ریزی عده ای اقلیت در داخل از روی بغض و کینه شکل گرفته بود اما در این روز حماسی یک بار دیگر امّت اسلامی با بصیرت عمل کرد و دشمنان نظام مأیوس شدند.

بدون شک اگر درایت و بصیرت رهبر معظم انقلاب و همراهی و هوشیاری مردم نبود، آتش فتنه به این زودی ها خاموش نمی شد و پیامد منفی بیشتری را برای کشورمان به دنبال داشت؛ درایت، تدبر، مدیریت و مهربانی معظم له در آن مقطع حساس باعث شد جامعه بیشتر از آن اسیر فتنه جویی های دشمنان نشود و بتواند راه خود را ادامه دهد.

آنچه در ظاهر نشان می داد علت اصلی شکل گیری حماسه 9 دی در انتخابات 88 و اعلام تقلب در انتخابات توسط کسانی بود که پیروز انتخابات نبودند، اما این همه ماجرا نبود. مخالفان جمهوری اسلامی ایران بر این عقیده بودند که فضای سیاسی ایران در همه زمینه ها برای بهره برداری و عملیاتی کردن الگوهایی چون انقلاب رنگی آماده است.

در این جریان تعدادی از خواص که در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده بودند، همه چیز و همه کس را متهم و حتی حاضر شدند با دشمنان قسم خورده نظام همسو و همراه شوند و تا حد براندازی نظام پیش روند و با سخنان دو پهلو و غیر شفاف، فتنه گران را حق و خواسته های آنان را مشروع و قانونی جلوه دهند تا زمینه را برای فتنه گران مساعد سازند.

هتک حرمت ماه محرم و روز عاشورا از دیگر زمینه های اصلی شکل گیری حماسه 9 دی بود که باعث جریحه دار شدن احساسات مذهبی مردم ایران شد و اوج حرکت این افراد در روز عاشورا گویای این بود که آن ها معتقد به ارزش ها و مظاهر اسلامی از جمله امام حسین(ع) و عاشورا نبودند و به همین دلیل روز عزای حسین(ع) را به جشن تبدیل کردند،در واقع زیر سؤال بردن اصل دین، نظام مقدس اسلامی و همچنین اصل ولایت فقیه، هدف نهایی دشمن برای رسیدن به مقاصدش بود، اما رهبر معظّم انقلاب هوشیارانه و با صلابت و با اقتدار درست یک هفته بعد از برگزاری انتخابات در خطبه های نماز جمعه، آب پاکی را روی دست ناپاک ثمریکا و صهیونیست ها و بدخواهان داخلی ریختند و در بیاناتی نقشه دشمن را نقش بر آب کردند و مردم ایران نیز با خلق حماسه ماندگار خود، دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را مأیوس کنند.

نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله و ماندگار شد، در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد کرد.

مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند و مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تمامی شهرهای کشور به جهانیان اعلام شد.

و اما امروز…

برخی میگویند راهپیمایی حکومتی! اما من می گویم حماسه حکومتی، انصافاً همچین بی راه هم نگفته ام. چرا که حکومتی که بتواند اینچنین جمعیتی را کف خیابان بیاورد آنهم در جای جای کشور، حکومت بی نظیری ست و حماسه آفرین.

اما نفهمیده اند، ۹ دی ترجمه ی عاشورا بود به زبان انقلاب اسلامی، مردم این دیار یاد گرفته اند که چگونه حماسه بیافرینند. تجربه ای به درازای تاریخ دارند. تیشه را می دانند که کی به ریشه بزنند. آنچنان که جهان متحیر شود و تاریخ انگشت به دهان از رفتن باز ایستد. خدا می داند که آیندگان بر ما خرده می گیرند که چرا و چگونه ۹ دی را در قاب تقویم گنجانده ایم.

۹ دی نمی تواند در تقویم بماند چراکه تجلی [کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا]ست. مگر هشت سال دفاع مقدس در تقویم ماند نه اصلاً جنسش در تقویم ماندنی نیست، روح است در کالبد این ملت و همه ی آزادیخواهان؛ ۹دی هم اینگونه است جنسش در تقویم ماندنی نیست و روح بصیرتی خواهد بود برای یافتن راه و چاه. دیدید حماسه در تقویم هم نمی ماند. روح خواهد شد و فناناپذیر.

مرادبامری تحلیل گر مسائل سیاسی اجتماعی
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۹
کد مطلب: 456249
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *