۰
فرمانده سپاه شهرستان چابهار عنوان کرد:

عزم جزم سپاه برای قطع زنجیره کرونا با طرح "حاج قاسم سلیمانی"/ 18 تیم در چابهار کار تشخیص بیماریابی و حمایت از آسیب دیدگان را برعهده دارند

محمدعلی پوراحمدیان گفت: سپاه همپای مدافعان سلامت در طرح "حاج قاسم سلیمانی" در میدان مبارزه و قطع زنجیره ویروس کرونا با همه توان کنار مردم است.
عزم جزم سپاه برای قطع زنجیره کرونا با طرح "حاج قاسم سلیمانی"/ 18 تیم در چابهار کار تشخیص بیماریابی و حمایت از آسیب دیدگان را برعهده دارند
سرهنگ محمدعلی پوراحمدیان؛ فرمانده سپاه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: بیش از 10 ماه از همه گیری بیماری ویروسی کووید_19 موسوم به کرونا در کشور می گذرد که منجر شده تا تعداد زیادی از هموطنان جان خود را از دست بدهند، که علت شیوع آن عدم توجه به رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی طبق دستورالعمل های دستگاه سلامت است.
 
وی افزود: طی این مدت سپاه پاسداران همگام با سفید پوشان غیور کادر بهداشت و درمان که در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا ایستادند، اقدامات قابل توجهی را برای کنترل و جلوگیری از شیوع آن برای همکاری بیشتر و حفظ سلامت جان مردم انجام داد.
 
فرمانده سپاه شهرستان چابهار تصریح کرد: ضدعفونی معابر و اماکن، تولید انواع ماسک، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، ویزیت و پایش سلامت و ارائه بسته های مواد غذایی به نیازمندان و افراد بی بضاعت از جمله اقدامات موثر سپاه در راستای جلوگیری از نفوذ بیشتر این بیماری در کشور بوده است.
 
وی با اشاره به طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت محله و خانواده اظهار کرد: برخلاف تاکیدات و توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا، متاسفانه براثر سها انگاری و بی توجهی برخی از مردم، آمار مبتلایان و فوتی ها به دلیل بیماری کرونا در اواخر آبان افزایش یافت و علاوه بر تعطیلی 2هفته ای، عزم همه دستگاه های اجرایی برای کنترل هوشمند آن تحت طرحی مزین به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در سراسر کشور به ویژه شهرستان چابهار آغاز شد.
 
وی گفت: این طرح در شهرستان چابهار به دلیل اینکه قطب گردشگری جنوب استان محسوب می شود و طی یکماه اخیر به دلیل افزایش سفر و ازدحام شلوغی اماکن که منجر به تبدیل وضعیت قرمز کرونا شده بود، برای قطع زنجیره انتقال ویروس با بهره گیری از کمک نیروهای بسیجی و داوطلب مردمی انجام شد.
 
 پور احمدیان اذعان کرد: طرح شهید سلیمانی همزمان با سراسر کشور از اول آذر ماه با همکاری و مشارکت  ۱۸ تیم تخصصی و جهادی متشکل از سپاه پاسداران، دستگاه های اجرایی، مراقبین سلامت، کارشناسان بیماری ها، بهداشت محیط و حرفه ای و نیروهای همیشه در صحنه بسیج عملیاتی شد.
 
وی تاکید کرد: هدف از اجرای این طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید_19 در جامعه از طریق مشارکت مردمی، هماهنگی بین بخشی دستگاه های اجرایی و اداری با افزایش روند رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با شیوه "محله و خانواده محور" از طریق 15 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و بسیج مردمی است.
 
فرمانده سپاه چابهار گفت: اجرای این طرح تاکنون توانسته روند نزولی در شیوع بیماری و آمار مبتلایان داشته باشد که طبق پیش بینی شبکه بهداشت و درمان چابهار تا پایان طرح میزان ورود بیماران و مرگ و میر ناشی از کرونا تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می کند.
 
وی ادامه داد: به همت بسیج سازندگی سپاه چابهار در هفته بسیج به منظور کمک به اقشار کم درآمد، آسیب پذیر و نیازمند چابهار تعداد ۶۰۰ بسته معیشتی با کمک خیرین که هر کدام به ارزش ۳۶۰ هزار تومان بود، در روستاهای اطراف و مناطق حاشیه نشین بین نیازمندان که این روزها براثر کرونا در تنگنا قرار دارند، توزیع شد.
 
پوراحمدیان گفت: سپاه شهرستان چابهار در پاسخ به لبیک فرمان مقام معظم رهبری در راستای کمک به اقشار آسیب دیده ونیازمند از ویروس منحوس کرونا، طی 6مرحله رزمایش "کمک مومنانه" را در شهر و روستاها و بوِیژه حاشیه شهر با همکاری خیرین برگزار کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: سپاه شهرستان چابهار از روز نخست شیوع کرونا همقدم با کادر درمان با راه‌ اندازی کارگاه‌های تولید ماسک، غربالگری، حضور در ایستگاه‌های سلامت، ضدعفونی معابرو اماکن شهر و روستا و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی در بین مردم ثابت کرد، همواره مدافع سلامت و جان آنها است.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۵
کد مطلب: 456146
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *