۰
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:

اجرای مدیریت اپیدمی کرونا به شیوه محله محور در چابهار/ طرح شهید سلیمانی با همکاری مردم شیوع بیماری را تا 30 درصد کاهش می دهد

مهدی میرادی گفت: اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در چابهار در حال اجرا است.
اجرای مدیریت اپیدمی کرونا به شیوه محله محور در چابهار/ طرح شهید سلیمانی با همکاری مردم شیوع بیماری را تا 30 درصد کاهش می دهد
مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: برای ایجاد "محله سلامت محور" با عنوان طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۵ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی با همکاری بسیج مردمی این طرح از اول آذر آغاز شده است تا شاهد کاهش تعداد ورودی و بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها باشیم.
 
وی افزود: ۱۸ تیم عملیاتی متشکل از مراقبین سلامت، کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای، کارشناسان بیماری ها با همراهی سپاه پاسداران به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری فعالیت دارند.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار با بیان اینکه تمرکز در طرح شهید سلیمانی بر بحث پیشگیری از کروناست تصریح کرد: بیشترین اطلاع‌‌رسانی در زمینه پیشگیری از کرونا صورت می‌‌گیرد و عنوان طرح نیز ردیابی و رهگیری بیمارانی است که به کرونا مبتلا شده‌‌‌‌اند.
 
وی ادامه داد: ۴۸ واحد صنفی و کارگاهی از زمان آغاز طرح تاکنون بعلت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و توجه به مصوبات ستاد کرونا شهرستان پلمپ و غیر فعال شدند.
 
میرانی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی تا هفته های آینده پیش بینی می شود میزان ورود بیماران و مرگ و میر ناشی از بیماری تا ۳۰ درصد کاهش داشته باشد.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: قطع زنجیره انتقال ویروس با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کمک به کنترل و مهار بیماری کرونا و... از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح قرارگاه "شهید حاج قاسم سلیمانی"است.

انتهای پیام/
 
 
 
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 456143
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *