۰
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیکشهر مطرح کرد:

جهادگران سلامت پیشگامان عرصه بهداشت و درمان/ موسسه خیریه بیمارستانی محمد رسول الله مهرمکران نیکشهر افتتاح شد

همایون دادگر گفت: کارجهادی در حوزه سلامت یک امر خداپسندانه است و می تواند کمک شایانی به مردم کند.
جهادگران سلامت پیشگامان عرصه بهداشت و درمان/ موسسه خیریه بیمارستانی محمد رسول الله مهرمکران نیکشهر افتتاح شد
همایون دادگر؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیکشهر در حاشیه افتتاح موسسه خیریه بیمارستانی محمد رسول الله مهرمکران بیمارستان نیکشهر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: مشارکت مردم و نیکوکاران در بحث مراکز درمانی در قالب مؤسسات خیریه بیمارستانی بسیار ستودنی است.

وی ادامه داد: این مؤسسه با هدف حمایت و کاستن رنج بیماران نیازمند در تامین هزینه های دارویی و درمان که توان پرداخت هزینه بیماری را ندارند راه اندازی شده است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: موسسه خیریه بیمارستانی محمدرسول الله نیکشهر با تلاش مستمر و پیگیری مشارکت های اجتماعی دانشگاه از وزارت کشور پروانه فعالیت سازمانهای مردم نهاد را با شماره ثبت ۳۲دریافت کرد.
 
وی افزود: مشارکت هدفمند و معنادار مردمی در حوزه سلامت فلسفه اساسی ایجاد ساختار موسسات خیریه بیمارستانی در کنار بیمارستانهای دولتی است.
 
دادگر هدف از ایجاد این موسسه خیریه در بیمارستان را جهت ساماندهی خدمات عام المنفعه عنوان کرد و گفت: امور نیکوکاری و بهره برداری از منابع حاصل از امور خیریه برای تامین نیازهای دارویی، درمانی، حمایتی و تجهیزات مورد نیاز بیماران بی بضاعت، همچنین ساخت و بازسازی بیمارستان و نیز گسترش و توسعه کمی و کیفی خدمات سلامت در بیمارستان است.
 
وی خاطر نشان کرد: این موسسه در حمایت از بیماران و کمک به توسعه بیمارستان و براساس اساسنامه طرح شده فعالیت خواهد کرد.

در حاشیه این افتتاح مسئولین ضمن بازدید از بخش های محتلف بیمارستان از بیماران عیادت، دلجویی و از زحمات مدافعان سلامت نیز تقدیر و تشکر بعمل آوردند.
 
در این افتتاحیه که با حضور نماینده حوزه انتخابیه چابهار، معاونین فرماندار، مدیر شبکه بهداشت درمان، امام جمعه اهل تشیع و رئیس بیمارستان موسسه خیریه بیمارستانی مهر مکران به عنوان اولین خیریه بیمارستانی درسطح دانشگاه ایرانشهر از سوی وزارت کشور پروانه فعالیت خود را دریافت کرد.     

انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۹
کد مطلب: 456033
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *