۰

نصب ۵ دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، گفت: تا پایان هفته ۵ دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار نصب خواهد شد.
نصب ۵ دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار
به گزارش چهاربهاران به نقل از مهر، صدرالدین علیپور، افزود: با هدف کاهش تولید پسماند، تفکیک پسماند از مبدا، کاهش دفن زباله و حفظ محیط زیست، شهرداری تهران از سال گذشته اجرای طرح کاپ را به عنوان الگوی نوین کاهش پسماند آغاز کرده است. یکی از بخش های اجرایی این طرح هم نصب دستگاه های RVM (خوددریافت پسماند خشک) در مراکز پرتردد است. 
وی ادامه داد: برهمین اساس، سازمان پسماند تا پایان هفته ۵ دستگاه RVM را در میادین میوه و تره بار دریاچه خلیج فارس، سردار جنگل، لواسانی، صادقیه و ولنجک نصب خواهد کرد تا شهروندان به ازای تحویل پسماندهای خشک مثل پلاستیک و شیشه به دستگاه، به اندازه ارزش ریالی این محصولات اعتبار دریافت کنند و با این اعتبار که به شکل قبض در اختیار مشتری است، از میدان میوه و تره بار خرید کنند. 
علیپور با تاکید بر اینکه برنامه ریزی شهرداری تهران بر نصب دستگاه های خوددریافت پسماند در ۲۰۰ نقطه از پایتخت است، تصریح کرد: درحال مذاکره با سایر زیرمجموعه های شهرداری هستیم تا بتوانیم این دستگاه ها را در فروشگاه های شهروند و ایستگاه های مترو نصب کنیم.
يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب: 455747
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *