۰
امام جمعه موقت شهرستان چابهار:

عید غدیر، عید بندگی و معبودشناسی/ اطاعت از ولایت فقیه، جامعه اسلامی را استوار می کند

حجت السلام سهیل اسفندیاری گفت: عید غدیر به نوع عید بندگی خداوند، عید اطاعت از فرمان و از خودگذشتگی برای توجه و یادآوری و سرباز زدن از این حکم الهی به مثابه جدایی از بندگی معبود آدمیان است.
عید غدیر، عید بندگی و معبودشناسی/ اطاعت از ولایت فقیه، جامعه اسلامی را استوار می کند

 
حجت السلام سهیل اسفندیاری؛ امام جمعه موقت و رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه دریابانی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن تبریک عید بزرگ غدیر خم بیان کرد: واقعه غدیر خم به قدری در دین اسلام دارای اهمیت است که خداوند در قرآن هم به آن اشاره می‌فرماید: «اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً»
 
وی افزود: غدير تدوام راه انبياء الهی، خاصه پيامبر خاتم حضرت محمد(ص) است و انسان در این روز بزرگ تعبد و پرستش را به نمایش می‌گذارد و می‌خواند آنچه که شایسته پروردگار عالمیان است.
 
امام جمعه موقت چابهار تصریح کرد: مومن پاکسازی دل را در این فرصت بزرگ تجربه می‌کند، فرصتی که خداوند در اختیارش قرار داده تا با اخلاص و شکوه به درگاهش نزدیکتر شود و فرمانی بس مهم تر و ویژه تر که خداوند بر دوش پیامبر خاتم گذارد، تعیین ولی بود آنجا که در غدیر در جمع مسلمانان علی علیه السلام را به امر پروردگار ولی و سرپرست پس از خود خواند و این هم چیزی جز عمل به وظیفه الهی نبود.
 
وی با اشاره به اینکه عید غدیر به نوع عید بندگی خداوند است گفت: عید اطاعت از فرمان و از خودگذشتگی برای توجه و یادآوری و سرباز زدن از این حکم الهی به مثابه جدایی از بندگی معبود آدمیان است.
 
حجت الاسلام اسفندیاری اذعان کرد: چه خوش نام نهاد آن فرصت بین این دو جشن بزرگ الهی را به عنوان عید ولایت، خداوند در این فرصت نعمت را بر انسان تمام کرد و وظیفه اطاعت از ولایت را بر دوش آنهاگذاشت تا مهمترین نعمت یعنی راهنمایی از کف ندهند.
 
وی ادامه داد: فرصت دهه ولایت مغتنم است و برای تجدید بیعت با آرمان های ولایت فقیه به این جایگاه مهم و کلیدی در نظام اسلامی نشأت گرفته از فرمان خداوند در عید غدیر برای راهنمایی و هدایت جامعه است.
 
امام جمعه موقت چابهار خاطرنشان کرد: اطاعت از ولایت فقیه راه روشن برای موفقیت در جامعه اسلامی و مقابله با غبار فتنه در لحظات حساس و مهم است که راز بقای حکومت اسلامی هم در مقابل دشمنان به شمار می رود.
 
 
 
 
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۸
کد مطلب: 455668
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *