۰
امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز عیدقربان:

مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد/ حج رزمایش قدرت در برابر مستکبران است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی گفت: حج نماد وحدت امت اسلامی است که و بیشتر از هر زمانی امت اسلامی به آن احتیاج دارد و به نوعی رزمایش قدرت در برابر مستکبران است و مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد.
مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد/ حج رزمایش قدرت در برابر مستکبران است
به گزارش چهاربهاران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نماز عیدقربان ضمن تقدیر و تشکر از مدافعان سلامت بیان کرد: کادر درمانی که از ابتدای این بیماری منحوس از هیچ تلاشی برای نجات مردم دریغ نکردند و جانانه ایثارگی کردند شهید شدند این عید بزرگ به رزمندگان خط سلامت تبریک عرض میکنم و این از خودگذشتگی های کادر درمان ستودنی است و زحمات این عزیزان هیچگاه فراموش نخواهد شد و در تاریخ ثبت خواهد شد.
 
وی با اشاره به پیام حج مقام معظم رهبری افزود: هر ساله رهبر انقلاب این پیام بسیار جامع و تأثیرگذار در سطح بین‌المللی و به ویژه برای مسلمانان جهان اسلام عنوان می کنند باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و امسال هم که مردم ما در حج حضور ندارند باز هم ایشان پیام حج را فرمودند و باید سرحوله خود قرار داد.
 
امام جمعه شهرستان چابهار پیام حج را یک پیام الهی، سیاسی و ریشه در آیات قرآن دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری پیام حج را به زیباترین شکل خود معرفی کرد؛ حج یعنی شفتگی جهان اسلام که امت اسلامی از سراس جهان جمع می شوند و گرد کعبه می گردند.
 
وی ادامه داد: به گفته مقام معظم رهبری حج فرضیه ای بی مانند و نمونه دیگری ندارد و برای اقامه نماز و روز عیدقربان از چندین روز قبل باید حجاج خود را آماده کنند و برای این مراسم معنوی آمادگی کسب کنند و به تعبیری حج یک گل صد برگ است.
 
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه کسی در در انزوا به معنویت نمی رسد یادآور شد: حج یک عبادت تک بعدی یا چند بعدی نیست بلکه همه زوایا را فراگرفته وشامل همه جنبه های زندگی بشر می شود، حج عبادت جامع است و کمتر عبادتی به جامعیت حج می رسد.
 
وی گفت: حج نماد وحدت امت اسلامی است که و بیشتر از هر زمانی امت اسلامی به آن احتیاج دارد و به نوعی رزمایش قدرت در برابر مستکبران است و مقابله با مستکبران باید شعار وحدت‌آفرین همه مسلمانان جهان باشد.
 
خطیب جمعه چابهار خاطر نشان کرد: درس های عاشورا همواره زنده، حیات بخش و حرکت آفرین است و هیچ رویدادی نمی تواند مردم را از محرم جدا کند و مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید با دقت بیشتری و با پروتکل های بهداشتی برگزار شود تا بر آمار مبتلایان بیماری کرونا اضافه نشود.

انتهای پیام/
 
 
 
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب: 455619
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *