۰

کشف ۸۰ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان طی ۹۰ روز گذشته / ‌۲ هزار قاچاقچی بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش‌از ۸۰ تن انواع موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده همچنین در این راستا بیش ‌از ۲ هزار مجرم در زمینه مواد مخدر نیز در استان بازداشت شده‌اند.
به گزارش چهاربهاران به نقل از تسنیم زاهدان، حجت الاسلام علی موحدی راد ظهر امروز در مراسم امحا 40 تن انواع مواد مخدر و روانگردان که به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب همواره در تلاش بوده اند تا با آلوده کردن جوانان به اعتیاد، غیرت و تفکر را از آنان بگیرند که با توجه به هم مرز بودن سیستان و بلوچستان با کشورهای افغانستان و پاکستان سودجویان و سوداگران مرگ تصور می‌کنند می‌توانند جوانان این استان را راحت‌تر هدف قرار ‌دهند اما با هوشیاری نیروهای نظامی و انتظامی سیستان و بلوچستان همواره خط مقدم جبهه مبارزه مواد مخدر در کشور بوده است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش‌از 80 تن انواع موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده همچنین در این راستا بیش ‌از 2 هزار مجرم در زمینه مواد مخدر نیز در استان  بازداشت شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: اعتیاد در زندگی دختر و پسرها نمادی از طلاق، زنان بدسرپرست، سرقت و زورگیری است در واقع می‌توان گفت اعتیاد به مواد مخدر آتشی که با حرارت زیاد می‌سوزاند.
وی با اشاره به اینکه برای رهایی از چنگال اعتیاد که همه مردم را به نحوی درگیر کرده نیازمند همت ملی و جهانی هستیم عنوان کرد: بسیاری از خانواده‌ها عزیزانشان را در راه مبارزه با مواد مخدر از دست داده اند و بسیاری نیز گرفتار اعتیاد این بلای خانمان سوز شده اند و مشکلات زیادی در زندگی برایشان به وجود آمده است.
موحدی راد افزود: علمای شیعه و سنی،  فرهنگسازان و اصحاب رسانه باید با فرهنگ سازی درست پای کار بیایند چرا که کار مبارزه را تنها نمی‌توان بر دوش نیروهای نظامی و انتظامی گذاشت.
وی تصریح کرد: گروه‌های معاند برای جذب جوانان به مواد مخدر صنعتی دست به اقدامات زیادی زده اند که از جمله آن‌ها می‌توان به طعم دار و رنگ کردن مواد اشاره کرد تا جوانان برای استفاده از مواد ترغیب شوند از این رو  برای مبارزه با مواد مخدر و ریشه کن کردن آن از جامعه باید با فرهنگ سازی درست و اصولی ورود کرد و این آفت را از میان برد.
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷
کد مطلب: 455108
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *