۰
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار:

فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: GIS بعنوان یک ابزار شفافیت و برنامه‌ریزی، نیاز اساسی در جانمایی و کنترل واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران است.
فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد
گرشاسب خزائنی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: سامانه GIS به‌منظور ایجاد شفافیت در وضعیت اراضی منطقه آزاد و نیز بهره‌برداری مدیران و ذینفعان در برنامه‌ریزی‌ها، برای اولین بار پس از تأسیس منطقه آزاد ایجادشده است.
 
وی افزود: به این وسیله در قالب یک پایگاه اطلاعاتی و داده‌ای، کلیه اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در یک قطعه زمین به‌صورت جامع و کامل در قالب فایل‌های توصیفی، نقشه، تصویر و ... برای همیشه بصورت متمرکز و منسجم، نگهداری و بایگانی می‌گردند و در سریعترین زمان ممکن، قابل بازیابی و فراخوانی است.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: کلیه نقشه‌های تفصیلی پیکره‌های مختلف منطقه آزاد به فرمت GIS BASE تبدیل‌شده و داده‌های 2188 قطعه زمین، در سامانه GIS فراخوانی و بارگذاری شده‌اند. اطلاعات هر قطعه زمین شامل مشخصات مالک، نوع واگذاری، صدور پروانه، پیشرفت فیزیکی است.

خزائنی خاطرنشان کرد: این پروژه با اضافه شدن اطلاعات تکمیلی در حال پیشرفت است و در فاز بعدی، بستر دسترسی به سامانه برای عموم به‌صورت تحت وب نیز ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/
 
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
کد مطلب: 454606
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *