۰

عدم اختصاص سهمیه سوخت به آژانس ها عامل گرانی کرایه در چابهار

مسئول آژانس ۱۸۶۰ چابهار گفت: شرکت نفت چابهار سهمیه سوخت مورد نیاز آژانس ها را نمی دهد و این وضعیت موجب شده تا خودروهای شخصی کرایه های بالاتری از مسافران بگیرند.
عدم اختصاص سهمیه سوخت به آژانس ها عامل گرانی کرایه در چابهار
غلام محمد امیریان معروف به قلندرزهی در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: کرایه های مصوب درون شهر چابهار ۵ هزار تومان، از داخل شهر به منطقه آزاد ۶ هزار، به ویلاها ۷ هزار، به ترمینال ۵ هزار و به فرودگاه ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان می باشد ولی شخصی ها به ترمینال و منطقه ۱۰ هزار تومان کرایه می گیرند.

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده برای گرفتن سهمیه سوخت بیشتر افزود: به طور معمول هر خودروی آژانس روزانه ۲۰ لیتر بنزین می سوزاند و ۲۵۰ لیتر سهمیه ما در ۱۲ روز اول ماه به پایان می رسد و خودروها خانه نشین می شوند؛ شرکت نفت هم تنها یک روز به چند خودروی ما حواله ۲۰ لیتری برای هر خودرو صادر کرد که ناچیز است.

مسئول آژانس بومی چابهار ادامه داد: از تاکسیرانی نامه ای به شرکت نفت گرفتم تا سوخت خودروهای آژانس را تامین کنیم، شرکت نفت ما را به پمپ بنزین منطقه آزاد معرفی کرد و پمپ بنزین تنها یک روز سهمیه بنزین داد و ارگان های مربوطه ما را درگیر کاغذ بازی کرده اند.

وی با بیان اینکه فرمانداری هم تاکنون کاری برای ما نکرده تشریح کرد: قرار بود فرمانداری جلسه ای در این خصوص تشکیل دهد ولی مشخص نیست چرا هیچ اقدام موثری در این خصوص انجام نمی شود و این عامل باعث شده تا خودروهای آژانس کمتر سرویس دهی کنند و بی ثباتی در کرایه ها به وجود آید.

امیریان با بیان اینکه ۳۰ خودروی آژانس در ۱۸۶۰ کار می کنند خاطر نشان کرد: اگر مسئولان بالادست فکری برای کمبود سوخت ما نکنند روند نوسان کرایه ها، ایجاد ناامنی برای مسافران به دلیل افزایش مسافرکشان شخصی و کمبود خودروهای آژانس ها ادامه خواهد یافت و موقعیت گردشگری چابهار زیرسوال می رود.

انتهای پیام/
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب: 454214
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *