۰
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:

آمادگی تیم های بهداشتی و درمانی چابهار در ایام تاسوعا و عاشورا

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار از آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی برای خدمات‌رسانی به عزاداران چابهاری در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.
آمادگی تیم های بهداشتی و درمانی چابهار در ایام تاسوعا و عاشورا
محمود حسین بر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و تسلیت ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: تاریخ اسلام مملو از جان فشانی ها و از خودگذشتی است، اما قیام امام حسین (ع) به سبب مظلومیت و در عین حال ایستادگی و شجاعت برای همیشه در تاریخ ثبت و ماندگار است.

وی با بیان اینکه تمام امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی، در این ایام در آمادگی کامل هستند افزود: ۵ دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل در مسیر عزاداران حسینی حضور دارند، در صورت نیاز ذخیره خون کافی در سازمان انتقال خون موجود است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار ادامه داد: انبار دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان امام علی (ع) کامل و ذخیره مناسب را در صورت بروز هرگونه بحران، کلیه کادر درمانی بیمارستان و درمانگاه های سطح شهر در آماده باش کامل هستند و تخت های خالی نیز در بیمارستان پیش بینی شده است.

وی گفت: در واحد بهداشت محیط نظارت جدی و شدیدی نسبت به نذورات توزیعی در میان عزاداران خواهد داشت تا به لحاظ بهداشت و سلامت غذایی مشکلی وجود نداشته باشد.

حسین بر افزود: توصیه می شود به منظور رعایت شرایط بهداشتی و اجتماعی، از کشتار دام در مکان های عمومی و جلوی دسته های عزادارای، خودداری و کشتار فقط در کشتارگاه های دام انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: امسال اکیپ های سیار با حضور در مکان هایی مختلف مانند حسینیه ها و مساجد وظیفه نظارت بهداشتی بر ذبح دام های نذری را با هدف پیشگیری از بروز بیماری های خطرناک بین انسان و دام همچون بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

 
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
کد مطلب: 454080
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *