۰
امام جمعه موقت شهرستان چابهار:

استیصال دشمن در برابر ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران/ هنجارشکنان اجتماعی، تهدیدی برای حفاظت از نجابت و پاکی جامعه

امام جمعه موقت شهرستان چابهار گفت: رفتارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا، نشان از استیصال و سردرگمی دشمن در مواجهه با ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران دارد.
استیصال دشمن در برابر ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران/ هنجارشکنان اجتماعی، تهدیدی برای حفاظت از نجابت و پاکی جامعه
به گزارش چهاربهاران، حجت الاسلام مهدی ساغریان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به هواپیمای مسافربری که حامل ۲۹۰ مسافر بود بیان کرد: مشیت الهی است که آبروی آمریکا جایی بریزد که سه دهه پیش هواپیمای مسافری پرواز ۶۵۵ ایران که ۶۰ کودک از جمله مسافران آن بودند را سرنگون کند.

وی افزود: این در حالی است که آمریکا تا امروز به اقدام نظامیان این کشور در سرنگون کردن این هواپیمای مسافربری اعتراف و حتی بابت آن عذرخواهی هم نکرده است؛ هرچند مجامع بین المللی این اقدام آمریکا را محکوم و آن را جنایتی علیه بشریت دانستند.

خطیب موقت جمعه چابهار ادامه داد: سپاه پاسداران یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را به علت نقض حریم هوایی ایران، درست در همان منطقه سرنگون کرده، هرچند هیچ قربانی برجای نگذاشته است البته تهران این توانایی را داشت که انتقام بگیرد و یک فروند هواپیمای تجسسی آمریکایی را با ۳۵ سرنشین سرنگون کند؛ هواپیمایی که هواپیمای بدون سرنشین گلوبال هاوک آمریکایی را همراهی می‌کرد، اما این کار را نکرد.

وی با تأكید بر اینكه نوع برخورد آمریكا با كشورهای مختلف جهان، چیزی جز ظلم به بشریت نیست، گفت:‌ آمریكا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم‌های ظالمانه‌ای را به كشورمان تحمیل كرد ضمن اینكه كشور ما بزرگ‌ترین قربانی تروریسم است به طوری كه ۱۷ هزار نفر از هموطنان ما در عملیات‌های تروریستی به شهادت رسیده‌اند.

حجت الاسلام ساغریان افزود: رفتارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا در تحریم کردن رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین وزیر امور خارجه ایران در حقیقت در راستای اهداف انتخاباتی ترامپ صورت گرفته است و نشان می‌دهد که دشمن در مواجهه با ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران، دچار استیصال و سردرگمی شده است.

وی ادامه داد: امروز ملت ایران می‌دانند باید در مسیر مقابله با دشمنان انقلاب از رهنمودهای رهبری پیروی کنند و در این مسیر ایستادگی و اتحاد داشته باشند تا بتوانند بر دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی چیره شوند.

امام جمعه موقت چابهار با اشاره به برخی مدعیان حقوق بشر در جهان عنوان کرد: آنچه که تاکنون از حقوق بشر آمریکایی بیرون آمده چیزی جز جنایت و به خاک و خون کشیدن افراد بی گناه و زنان و کودکان نبوده، همان‌طور که جهان در جریان هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی و همچنین در کشورهایی مثل یمن، سوریه، بحرین و… حقوق بشر دروغین آمریکایی را به خوبی مشاهده کرده است.

وی گفت: امروز ما با پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی و برمبنای آرمان‌های انقلاب و امام راحل و شهدا و بهره گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام و روایات ائمه اطهار (ع) در برابر دشمن با تمام قوا ایستاده ایم و همانطور که قبلاً هم ایستادگی کرده بودیم، این بار نیز بر دشمن پیروز خواهیم شد.

امام جمعه موقت چابهار در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدامات دشمن در عرصه فرهنگی برای وارد کردن ضربه به نظام اسلامی تصریح کرد: این توطئه‌های پلید از طرق مختلفی توسط دشمن در حال انجام است که باید نسبت به آن هوشیار باشیم و به عنوان یک مسلمان اجازه ندهیم دشمن با دسیسه، اعتبار و آبروی نظام اسلامی را زیر سوال ببرد ویکی از مهمترین مسائل در این موضوع حجاب و عفاف است.

وی با اشاره به اینکه حفظ نجابت و پاکي اجتماعي وظيفه همگاني است ادامه داد: مقابله با عناصر هنجارشکن اجتماعي که زمينه انحرافات رفتاري را براي اعضاي تاثيرپذير جامعه فراهم مي کنند يک اصل مسلم اجتماعي محسوب مي شود.

حجت السلام ساغریان خاطرنشان کرد: البته باید راهکارهایی در این زمینه اتخاذ شود و همچنین برخورد با هنجارشکنان به نحوی باشد که مورد سو استفاده بدخواهان نظام در راستای اهداف پلیدشان قرار نگیرد.

انتهای پیام/
جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
کد مطلب: 453844
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *