۰

نقش پررنگ قوه قضاییه در حفظ نظام اسلامی/ مفاسد اقتصادی مانع توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی

نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: مفسدان اقتصادی در شرایط تحریم یکی از بزرگترین ضربه ها را به پایه های کشور می زنند و علاوه بر جلوگیری از این زیان بایستی دستگاه قضا هر چه سریعتر مانع فساد اقتصادی در بخش های مختلف شود.
نقش پررنگ قوه قضاییه در حفظ نظام اسلامی/ مفاسد اقتصادی مانع توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی
عبدالغفور ایرانژاد در گفت و گو با چهاربهاران افزود: برخورد قاطع با فساد در قوه قضائيه بسیار حائز اهمیت است و قوه قضائیه می تواند با همکاری مجلس تکلیف سندهای عادی را مشخص کند چنانچه می بینیم رسمیت بخشیدن به اسناد رسمی جزو برنامه‌های کاری شان می باشد.

وی با بیان اینکه برخورد با مفاسد اقتصادی اساس حفظ کشور است تاکید کرد: اگر استنادات کافی در خصوص جرم وجود داشته باشد مطمئنا قوه قضاییه هیچ خط قرمزی را برای برخورد با فساد به ویژه فساد اقتصادی قائل نخواهد بود.

نماینده مردم چابهار اجرايي كردن قانون ارائه ليست اموال مسوولان و خانواده هايشان را مهم برشمرد و تشریح کرد: صد نفر از نمایندگان مجلس نیز شکایات و گزارشات مستندی را نسبت به برخی خصوصی سازی‌ها به قوه قضائیه ارائه کردند؛ که اجرایی کردن لیست اموال مسئولان نیز یکی از این بندها می باشد.

وی در خصوص دستور برای تغيير قانون استفاده از چادر براي مجرمين زن تشریح کرد: نقش زنان در خانواده‌ها بسیار مهم است و در مسائل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم زنان نقش پررنگی دارند بنابراین باید این مورد به صورت موشکافانه بررسی شود.

ایرانژاد ادامه داد: برپايی جدی دادگاه های مفاسد اقتصادی حائز اهمیت است اگر اختلاس یا فساد یا حتی کوتاهی در جایی صورت گرفت، در مرحله اول باید مدیران آن‌ها نظارت و جلوگیری کنند و سپس دستگاه قضا به فوریت امر در این مورد اقدام کند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارائه گزارش مالي در پايان هر سال با دستور قضا می طلبد تا در این خصوص بانک مرکزی و نهادهای نظارتی اهتمام بیشتر داشته باشند که شفاف سازی برای مردم خواهد بود.

انتهای پیام/
سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 453787
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *