۰

بهره برداری از زیرساخت های کانتینر یخچالی در بندر چابهار تا پایان تیر ماه امسال

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اتمام زیرساختهای کانتینر یخچالی تا پایان تیرماه امسال می تواند نقطه عطفی در توسعه بندر چابهار به عنوان بندر استراتژیک جنوب شرق کشور باشد.
بهره برداری از زیرساخت های کانتینر یخچالی در بندر چابهار تا پایان تیر ماه امسال
به گزارش چهاربهاران علی اله یار در جلسه تخصصی بررسی پیشرفت فیزیکی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که با حضور جمعی از مدیران کل ستادی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد افزود: افراد زیادی در کشور به بندر چابهار و توسعه آن امید دارند، چرا که توسعه آن در راستای توسعه سواحل مکران است که مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری نسبت به تحقق آن تاکید خاصی دارند و از طرفی می تواند مقدمه ای برای رشد و توسعه منطقه و نقطه عطفی در منطقه باشد.

وی با اشاره به قابلیت های این بندر تاکید کرد: با توجه به موقعیت استراتژیکی بندر چابهار، دسترسی مستقیم به آبهای اقیانوسی و‌ واقع شدن در مسیر خطوط اصلی کشتیرانی و با نگاه ویژه مقامات کشوری و همچنین در سطح منطقه، توجه دو کشور هند و افغانستان به صورت خاص به آن می تواند دلایل اصلی تسریع در توسعه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور باشد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی ادامه داد: با توجه به اهمیت و نقش حیاتی و‌ موثر بندر چابهار بخصوص در شرایط حاضر کشور و توجه ویژه مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و دیگر مقام های دولتی به این بندر و بهره برداری از فازهای آتی، انتظار می رود عملیات اجرایی و تکمیل پروژه های زیرساختی با سرعت بیشتری دنبال شود.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی خواستار پیگیری های لازم برای تامین روشنایی، کابل کشی، نصب تابلو و راه اندازی هر چه سریع تر تجهیزات و تکمیل عملیات باقیمانده اتمام فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی و همچنین تکمیل عملیات لایروبی تا پایان سال شد.

اله یار در این نشست با توجه به نیاز جدی بندر شهید بهشتی به سیلوی غلات عنوان کرد: مقرر شد با بررسی های کارشناسی، بهترین مکان به منظور جانمایی آن صورت پذیرفته و با توجه به درخواستهای سرمایه گذاران عملیات ساخت آن توسط بخش خصوصی آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: تجهیزات رادیویی MF/HF DSC بندر چابهار که به دلیل نبود قطعات و عدم همکاری شرکت سازنده و نمایندگی انحصاری آن خارج از سرویس شده بود، به دستور مهندس اله یار و پیگیری های اداره نگهداری و تعمیر تجهیزات و با اتکاء به دانش فنی مشاوران و توانایی ویژه پیمانکار، بازسازی، تست و آماده به کار شد.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 453767
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *