۰

فشارخون حدود ۹۶ هزار سیستان و بلوچستانی سنجش شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: فشارخون ۹۵ هزار و ۹۰۰ نفر در محدوده زیر پوشش این دانشگاه از ابتدای اجرای طرح غربالگری مورد سنجش قرار گرفت که منجر به شناسایی هفت هزار و ۳۰۰ بیمار شد.
فشارخون حدود ۹۶ هزار سیستان و بلوچستانی سنجش شد
به گزارش چهاربهاران، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان سید مهدی طباطبایی اظهار داشت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با هدف شناسایی افراد و پیشگیری از عوارض فشار خون در افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان آغاز شده و در 2 بخش اطلاع رسانی و آموزش از 27 اردیبهشت تا 17 خرداد و تشخیص و درمان از 17 خرداد تا 15 تیر به اجرا در آمده است.
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: همزمان با اجرای این طرح 440 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، 14 پایگاه بیمارستانی و 12 داروخانه علاوه بر ایستگاه‌های سیار که در مراکز پرتردد شهرها قابل دسترسی است افراد را از لحاظ ابتلاء به پرفشاری خون سنجش و رقم فشار خون آنان را در سامانه کشوری ثبت می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: هزار و 470 نفر از کارکنان و داوطلبان سلامت این دانشگاه پس از پشت سر گذاشتن آموزش‌های لازم آماده‌اند در قالب 537 تیم برای سنجش فشار خون گروه‌های هدف اقدام کنند.
وی افزود: فشار خون به طور طبیعی در اثر استرس و فعالیت بدنی بالا می‌رود اما فردی که دچار بیماری فشار خون بالاست به هنگام استراحت نیز فشار خونی بالاتر از حد طبیعی دارد.
طباطبایی اظهار داشت: رژیم‌های نادرست غذایی، مصرف غذاهای چرب و پرنمک، بی‌تحرکی و زندگی ماشینی از جمله عوامل مستعد کننده برای ابتلاء به بیماری فشار خون بالاست.
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۰
کد مطلب: 453709
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *