۰

کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل چابهار طی چند روز آینده به دریا نروند

رئیس اداره هواشناسی چابهار گفت: با توجه به افزایش تدریجی سرعت وزش باد در محدوده فعالیت طوفان تا حدود ۱۰۰ کیلومتر برساعت و بارش های سنگین ضروری است کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان از تردد در این محدوده خودداری کنند.
کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل چابهار طی چند روز آینده به دریا نروند
محمد رضا سالاری فنودی در گفت و گو با چهاربهاران افزود: احتمال طوفان حاره ای در شمال اقیانوس هند با بروز طوفان اقیانوسی به کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل چابهار و کنارک همراه خواهد بود.

وی با اشاره به بررسی آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره و مدل های جوی تاکید کرد: هوای کم فشار حاره ای در شمال اقیانوس هند تشکیل شده است که احتمال می رود در روزهای ساعت آینده تبدیل به طوفان حاره ای شود.

وی فاصله این هوای کم فشار تا سواحل سیستان و بلوچستان را بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر عنوان و تشریح کرد: مسیر اولیه حرکت این طوفان به سمت سواحل جنوب پاکستان باشد و احتمال می رود تا پایان هفته سواحل استان تحت تاثیر این طوفان قرار گیرد.

وی با بیان اینمه هر گونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت طوفان اطلاع رسانی می شود خاطرنشان کرد: این طوفان های می تواند اثرات جبران ناپذیری برای کشتی ها و شناورهای فراساحل داشته باشد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 453633
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *