۰

۳۰۰ هزار مترمکعب لایروبی در بندر بریس برای اشتغالزایی ۲ هزار صیاد چابهاری

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: بندر صیادی بریس در طول سالهای گذشته برای لنج‌ها غیرقابل تردد شده است و بایستی ۳۰۰ هزار متر مکعب لایروبی در این اسکله انجام شود اگر اقدامی انجام نشود دو هزار صیاد بیکار می شوند.
۳۰۰ هزار مترمکعب لایروبی در بندر بریس برای اشتغالزایی ۲ هزار صیاد چابهاری
هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران عنوان کرد: حصارکشی محوطه‌های اداری، احداث جایگاههای سوخت و آتش نشانی در اسکله فرعی و فعال سازی کارخانه‌های شهرک صنعتی، سردخانه، واحد عمل آوری و کارخانه یخسازی من جمله نیازهای زیرساخت های شیلات می باشد.

وی با بیان اینکه در بندر بریس بیش از دو هزار نفر مشغول به کار می باشند افزود: ۵۴ میلیارد تومان اعتبار برای بندر بریس خبر داد و افزود: بزودی دستگاه لایروب از بندر عباس برای انجام لایروبی به این منطقه اعزام می شود.

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: عدم لایروبی بنادر صیادی باعث سختی تردد ماهیگیران در دریا شده است و ۴۰۰ فروند لنج از بنادر صیادی ما به سایر بنادر کشور نقل مکان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه گل و لای فراوانی در حوضچه بنادر جمع شده است عنوان کرد: ۲۹ کارخانه تولید کنسرو ماهی است و نقش مهمی در بسته بندی و صادرات تن ماهیان دارند و لایروبی باعث افزایش اشتغال می شود.

میرمرادزهی خاطرنشان کرد: تسریع در تخصیص اعتبار لازم برای لایروبی بنادر بریس، تیس و هفت تیر نقش بسزایی در حل مشکلات صیادان خواهد داشت.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب: 453598
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *