۰

ترویج خلاقیت در بین دانش آموزان عامل مهم پیشرفت تحصیلی/ حوزه ابتدایی اساس و زیرساخت آموزش و پرورش است

معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش چابهار گفت: معلمان حوزه ابتدایی، تمام توان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با قدم نهادن در راه اجرای هرچه بهتر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، در حال تعلیم و تربیت می باشند.
ترویج خلاقیت در بین دانش آموزان عامل مهم پیشرفت تحصیلی/ حوزه ابتدایی اساس و زیرساخت آموزش و پرورش است
به گزارش چهاربهاران حسن نوروزی در مراسم تجلیل از فعالین طرح ها و برنامه های حوزه آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان چابهار افزود: هدف حوزه ابتدایی پرورش خلاقیت و بالابردن اعتماد به نفس دانش آموزان است که باعث تعالی جامعه می شود.

وی با اشاره به نقش معلم در این سازندگی افزود: در جامعه کنونی، تزریق ایده ها، اندیشه ها و تفکرات در ذهن دانش آموزان صحیح نبوده و باید اقدامات و برنامه ها به سویی هدایت شود که زمینه را جهت ایده سازی و خلاقیت دانش آموزان مهیا سازد.

رئیس آموزش و پرورش چابهار ادامه داد: برای پرورش تفکر خلاق باید سعی کنیم مسئولیت تصمیم گیری ها و عمل به دانش آموز واگذار شود و باید از تشویق های به موقع و سازنده و صادقانه استفاده کرد.

وی با بیان ابنکه درمورد اشتباهات دانش آموز درست انتقاد شود تاکید کرد: امروزه همه مدارس وظیفه دارند تا به پرورش دانش آموزان خود در همه زمینه ها و به صورتی همه جانبه بپردازند.

نوروزی خاطرنشان کرد: میانگین نسبت دانش آموز به معلم، به طور متوسط در کشور به ازای هر ۲۱.۴۶ دانش آموز یک معلم می باشد که در استان سیستان و بلوچستان به ازای هر ۲۵۰۶۵ دانش آموز یک معلم بوده و در شهرستان چابهار این رقم به ازای هر ۳۷ دانش آموز، یک معلم می باشد، که این نشان دهنده فعالیت جهادی معلمان در شهرستان چابهار است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
کد مطلب: 453474
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *