۰
رهبر معظم انقلاب در دیدار رمضانی مسئولان نظام:

مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود

مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی با مسئولان و کارگزاران نظام تاکید کردند: مذاکره با دولت کنونی آمریکا سم مضاعف است و هیچ ایرانی غیرتمند و باشعوری درباره‌ی نقاط قوت خود معامله نمی‌کند.
مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود
به گزارش چهاربهاران، رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز در این دیدار تاکید کردند: بعضی در داخل میگویند مذاکره چه عیبی دارد؟ مذاکره سم است، تا وقتی آمریکا این است که الان هست و مذاکره با دولت کنونی آمریکا یک سم مضاعف است.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: مذاکره یعنی معامله و داد و ستد اما آنچه در نظر آمریکاست، نقاط قوت ماست, میگویند مذاکره کنیم درباره‌ی سلاح دفاعی شما که چرا موشکی با فلان برد می‌سازید؛ این برد را کم کنید که اگر شما را زدیم نتوانید پایگاه ما را بزنید و جواب بدهید! خب معلوم است که هیچ ایرانی غیرتمند و باشعوری درباره‌ی نقاط قوت خود معامله نمی‌کند یا مثلاً میگویند درباره‌ی عمق راهبردی‌تان در منطقه صحبت کنیم؛ یعنی این را از دست بدهید پس اصل مذاکره غلط است، حتی با آدم حسابی, اینها که آدم حسابی هم نیستند و به هیچ چیز پایبند نیستند، البته هیچ‌کس در عقلای ما هم دنبال مذاکره نیست.

رهبر انقلاب در ادامه اظهار داشتند: گزینه‌ی قطعی ملت ایران، مقاومت مقابل آمریکا است و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد.

ایشان ادامه دادند: این رویارویی، نظامی نیست؛ چون بنا نیست جنگی انجام بگیرد، نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آنها؛ که می‌دانند که به نفعشان نیست، این برخورد، برخورد اراده‌ها است و اراده‌ی ما قوی‌تر است، چون علاوه بر اراده‌ی خود، توکل به خدا را هم داریم.

رهبر انقلاب در ادامه تصریح کردند: شکی نیست که دشمنی آمریکا که از اول انقلاب شروع شده، امروز شکل آشکار به خود گرفته است قبلاً هم همین دشمنی بود ولی به این صراحت نبود الان صریح میگویند و تهدید می‌کنند باید دانست کسی که با صدای بلند تهدید می‌کند، قوه‌ی واقعی‌اش آن‌ قدر نیست.

ایشان خاطرنشان کردند: اینها [دولتمردان آمریکا] مصالح رژیم صهیونیستی را بیشتر از هر دولت دیگری رعایت می‌کنند فرمان بسیاری از کارها دست جامعه‌ی صهیونیست‌ها است آمریکایی‌ها احتیاج دارند به اینکه هارت و پورت کنند.

میگویند رفتار ما ایران را تغییر داد! بله، این را درست میگویند؛ تغییرش این بود که نفرت مردم ایران از آمریکا ۱۰ برابر شده و نزدیک شدن آنها به منافع جمهوری اسلامی برایشان دست‌نیافتنی‌تر شده؛ همت جوانان ما برای آماده نگه داشتن کشور بیشتر شده و نیروهای نظامی ما حواسشان جمع‌تر شده است.

رهبر انقلاب در ادامه اظهار داشتند: ببینید چقدر دستگاه محاسباتی دشمن [دچار اشتباه است] که رئیس‌جمهورشان می‌گوید هر جمعه در تهران علیه نظام راه‌پیمایی است اولاً جمعه نیست و شنبه است؛ ثانیاً تهران نیست و پاریس است.

رهبر انقلاب بیان داشتند: در سیاست مقابله با جمهوری اسلامی هم قطعاً آمریکا شکست خواهد خورد و به نفع ما تمام خواهد شد.

رهبر انقلاب عصر امروز در دیدار رمضانی مسئولان نظام عنوان کردند:آمریکا در درون، مشکلات اجتماعی و اقتصادی زیادی دارد، وضع دولتشان منسجم نیست؛ یک نفر یک حرفی میزند، فردایش یک نفر ضدّ آن را می گوید این نشانه‌ی آشفتگی است، در گزارش وزارت کشاورزی آمریکا ۴۱ میلیون آمریکایی دچار گرسنگی هستند.

ایشان فرمودند: در زمینه‌ی اجتماعی، طبق گزارش مرکز ملی آمار حیاتی آمریکا، ۴۰ درصد ولادتها نامشروع است، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زندانی دارند، بالاترین آمار مصرف مواد مخدر را دارند و ۳۱ درصد تیراندازی‌های جمعی در آمریکا است این وضع اجتماعی اینها است.

مقام معظم رهبری ادامه دادند: بنابراین برخی دشمن را خیلی بزرگ نکنند البته "دشمن نتوان حقیر و بیچاره شمرد" اما دشمن آن‌چنان قوی نیست و مشکل دارد.

ایشان تشریح کردند: سیاستهای اینها عموماً از لحاظ سیاسی و امنیتی به ضررشان تمام شده است؛ هم سیاستهای اروپایی‌شان و هم سیاستشان در مقابل کشورهای آسیایی به ضررشان شده است، در سیاست مقابله با جمهوری اسلامی هم قطعاً آمریکا شکست خواهد خورد و به نفع ما تمام خواهد شد.

الان صاحب‌نظران آمریکایی در مطبوعات هشدار میدهند که این فشار، به یک جهش اقتصادی در ایران منجر می شود. ۹۸/۲/۲۴

انتهای پیام/
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب: 453461
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *