۰

بازرسی ۱۲۵ فروشگاه چابهار در هفته اول ماه مبارک رمضان/ توقیف مقادیر آب معدنی و نخود آبگوشتی فاقد علامت استاندارد

رئیس اداره استاندارد چابهار گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون میزان ۱۲۵ فروشگاه عرضه مواد غذایی و شیرینی فروشی ها مورد بازرسی استاندارد قرار گرفته است که مقادیری آب معدنی و کنسرو نخود آبگوشتی غیراستاندارد توقیف شده است.
بازرسی ۱۲۵ فروشگاه چابهار در هفته اول ماه مبارک رمضان/ توقیف مقادیر آب معدنی و نخود آبگوشتی فاقد علامت استاندارد
ناصر جدگال در گفت و گو با چهاربهاران عنوان کرد: نظارت بر استاندارد اقلامی همچون کنسروجات، حبوبات بسته بندی شده، لبنیات، شیرینی بسته بندی شده و اجناس مورد نیاز به نشان استاندارد در دستور کار بازرسان این اداره قرار داشته است.

وی با اشاره به توقیف اجناس غیراستاندارد افزود: اجناسی که فاقد نشان استاندارد باشند و به صورت عمده خرید و فروش شود ضمن توقیف و ارسال پرونده به دادگستری جزای پرداخت جزیه نقدی و حبس برای صاحب کالا را به دنبال دارد.

رئیس اداره استاندارد چابهار ادامه داد: نظارت و بازرسی بر استاندارد اجناس در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت و با متخلفان بدون هیچ بخششی برخورد قانونی می شود.

وی استاندارد را اساس سلامتی جوامع دانسته و تاکید کرد: اگر مسئله قاچاق و استاندارد در جامعه سهل انگاری شود مطمئنا باعث بروز مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سلامت می شود.

جدگال خاطرنشان کرد: برخی اجناس غیراستاندارد که از شهرهای دیگر کشور به صورت عمده در سطح شهرستان توزیع می شود غیرقانونی بوده و اموال مذکور به نفع دولت توقیف می شود.

انتهای پیام/
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 453459
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *