۰

اجرای طرح كتابخانه سيار براى روستاهاى محروم چابهار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار گفت: انجمن یاران جامع به كمك اعضاى فعال كتابخانه كامياب روستاى صديق زهى طرح کتابخانه سیار را در بین روستاهای محروم چابهار اجرا می کنند.
اجرای طرح كتابخانه سيار براى روستاهاى محروم چابهار
محمد امین محمدی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: کتابخانه به عنوان نهادی فرهنگی، آموزشى و اجتماعی در روستا نقش مكمل مدرسه را دارد و علاوه بر آن نيازهاى اقشار مختلف روستا را برآورده مى کند.

وی با اشاره به توسعه فرهنگ کتاب افزود: هر قدر میزان فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین دانش آموزان گسترش یابد آموزش پرورش بهتر به اهداف خود دست می رسد و با توجه به نقش کلیدی کتابخوانی، هرگونه کم توجهی به این موضوع توسعه جامعه را با موانع جدی رو به رو می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار ادامه داد: تحقیقات نشان داده افرادی که در دوره پیش از دبستان به مطالعه علاقمند می شوند در میزان درک مطالب و يادگيرى سال هاى بعد موثر تر عمل مى كنند.

وی در خصوص اعضای این مجمع تاکید کرد: به همین جهت انجمن یاران جامع با تجهیز اتاق کودک در کتابخانه هاى خود و تهیه کتابهای با کیفیت این امر مهم را برای کودکان فراهم کرده است.

محمدی تشریح کرد: انجمن ياران جامع با توجه به پراكندگى روستاها در منطقه دشتيارى و ميزان علاقمندى كودكان و نوجوانان به كتاب، مصمم شد به كمك اعضاى فعال كتابخانه كامياب روستاى صديق زهى طرح کتابخانه سیار را اجرا کند.

وی با بیان اینکه اين كتابخانه سيار به نام لچ وانگى (سبدكتاب) در اختيار روستاهاى ديگر قرار مى گيرد تصریح کرد: این رویه توسط اعضاى كتابخانه در مقاطع زمانى مشخص تعويض مى شود و همزمان با نمايشگاه بين المللى كتاب، رونمایی لچ وانگی در كتابخانه كامياب انجام خواهد شد.

وی در خصوص امکان دسترسی عادلانه کودکان و‌ نوجوانان به كتاب در روستاهای همجوار خاطرنشان کرد: انجمن ياران جامع از اعضاى فعال، کتابدار و گروه همیاران آموزش روستا كه از این طرح حمایت کرده و اجراى آن را داوطلبانه به عهده گرفته اند قدردان و آرزو مى کند اين فرهنگ دوستى جامعه محلى، موجب ترقى و توسعه منطقه دشتيارى شود.

انتهای پیام/
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 453397
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *