۰
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار:

طوفان در چابهار خسارت جانی نداشت/ از سوختگی ترانسفورماتور برق تا ساماندهی و اسکان به بیش از 130 خانوار

سرپرست فرمانداری ویژه چابهار گفت: خوشبختانه بارش باران و وزش باد شدید با انجام اقدامات پیشگیرانه ستادبحران شهرستان هیچ خسارت جانی به همراه نداشت.
طوفان در چابهار خسارت جانی نداشت/ از سوختگی ترانسفورماتور برق تا ساماندهی و اسکان به بیش از 130 خانوار
رحمدل بامری در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به بارندگی دو روز گذشته در چابهار اظهار کرد: براساس آمار بارش های پراکنده در چابهار، کنارک و توابع از ابتدای ورود سامانه تاکنون در چابهار 40 میلیمتر، کنارک 27، فرودگاه کنارک 24، باهوکلات 20، پلان 20، تیس 23، نگور 31، کمبل سلیمان 26، عورکی 22، پل ریمدان 37، پسابندر 30، زرآباد ،7 کهیر 13، مومان 25 و سورکمب 24 میلمتر ثبت شده است.

وی افزود: خسارت به زیرساخت های برق در اثر رعد و برق، تلفن، خسارت به منازل مسکونی، مزارع شده است که پس از برآورد میزان خسارت اطلاع رسانی می شود.

سرپرست فرمانداری چابهار ادامه داد: چون بارش ها به صورت رگباری و مقطعی و به همراه وزش باد نسبتا شدید در منطقه بوده باعث بروز خسارت جزئی در شهر و روستاهای چابهار شده است.

وی با اشاره به خسارت هایی که بارش باران ها در چابهار و روستاها داشته است گفت: از جمله این خسارت ها آبگرفتگی معابر و نفوذ آب به برخی از واحدهای مسکونی روستای کمب و دیگر نقاط حاشیه این شهر، باد و رعد و برق موجب شکستگی تیرها و سوختگی ترانسفورماتور برق شد که با تلاش نیروهای اداره برق هم اینک مشکلات خاموشی ها مرتفع شده است.

وی ادامه داد: همزمان با قطع برق، تلفن نیز قطع شد، ریزش سقف و دیوارهای قدیمی در روستاها و شکستگی شاخه بعضی درختان شده است.

وی افزود: باتوجه به اقدامات انجام شده و کنترل لحظه ای مسیرهای آب خوشبختانه اتفاق خاصی نیفتاد.

بامری بیان کرد: عمده عملیات و حضور نیروهای اکیپ امدادرسان ما در سطح روستاها و حاشیه شهر بود و در سطح شهر هم اکیپ های شهرداری، هلال احمر، سپاه و ستاد بحران فرمانداری فعال بودند.

سرپرست فرمانداری چابهار لایروبی رودخانه ها و مسیل ها، سرکشی از حادثه دیدگان حاشیه شهر و ارتباط با بخشداران و دهیاران، اسکان به بیش از 130 خانوار و ساماندهی به 500 نفر را از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران در دو روز گذشته در شهرستان چابهار عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: 453317
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *