۰

پیش بینی بارندگی تا ۹۰ میلیمتر در یکشنبه هفته آینده چابهار/ صیادان به دریا نروند

رئیس اداره هواشناسی چابهار از وقوع سیلاب در ارتفاعات سرباز، جاسک و سرباز اطلاع و شهروندان را به جدی گرفتن اقدامات ایمنی از شنبه تا دوشنبه هشدار داد.
پیش بینی بارندگی تا ۹۰ میلیمتر در یکشنبه هفته آینده چابهار/ صیادان به دریا نروند
محمد رضا سالاری فنودی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: بارندگی در زرآباد کنارک از عصر امروز آغاز می شود ولی در شهرستان چابهار به صورت رگباری و پراکنده از ظهر شنبه تا دوشنبه ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به بارش ۹۰ میلیمتری بارندگی در چابهار افزود: این میزان بارش در سواحل پیش بینی شده است ولی اگر باران ۹۰ میلیمتر در شهر چابهار ببارد مطمئنا خطرات جبران ناپذیری را در بر خواهد داشت.
وی تردد و اسکان در مسیر هاب سیلابی را خطرناک دانست و تاکید کرد: مسیر رودخانه های فصلی محل امنی برای تردد و اسکان نیست و مطمئنا در صورت عبور سیلاب خطرات جانی و مالی به همراه خواهد داشت.
کارشناس هواشناسی چابهار ادامه داد: صیادی از امشب تا دوشنبه در دریای عمان ناممکن و خطرناک خواهد بود به طوری که ارتفاع امواج به ۲/۵ متر خواهد رسید.
سالاری راه افتادن سیل در جنوب استان را محتمل دانست و تشریح کرد: شهروندان اگر سقف منازل و اتاق هایشان معیوب بوده اقدام به مرمت کرده و اقداماتی را که در زمان بارندگی منجر به آسیب زدن محل زندگی شان می شود انجام دهند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنا در صورت بارش های رگباری و با حجم زیاد در سطح شهر چابهار راه افتادن آب های سطحی و طغیان رودخانه ها در مناطق مختلف شهرستان را خواهیم داشت که شهروندان بایستی اقدامات ایمنی را رعایت کنند.
انتهای پیام/
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب: 453297
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *