۰

بیش از ۸۰۰ هزار بازدید از آثار تاریخی سیستان و بلوچستان انجام شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۸۸۲ هزار و۹۶۳ بازدید از آثار تاریخی استان در ایام نوروز انجام شده است.
بیش از ۸۰۰ هزار بازدید از آثار تاریخی سیستان و بلوچستان انجام شد
به گزارش چهاربهاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار داشت: ۸۸۲ هزار و۹۶۳ بازدید از آثار تاریخی استان در ایام نوروز انجام شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین ۲۳ هزار و ۲۶۰ بازدید نوروزی از موزه‌های استان صورت گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین طی این مدت ۱۸ نفر بازدید کننده خارجی نیز از موزه‌های سیستان و بلوچستان دیدن کردند.
جلال زایی گفت: در نوروز امسال یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۲۶۸ نفر وارد استان شدند که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۱۹ درصدی مسافران نوروزی به سیستان و بلوچستان بودیم و این آمار نشان می‌دهد که این استان تنها یک مسیر برای عبور مسافران نیست بلکه به مقصد گردشگری تبدیل شده است.
وی بیان کرد: فروردین امسال و ۳ ماه آخر سال ۹۷ شاهد حضور چشمگیر مسافران در استان به ویژه در شهرستان چابهار بودیم به طوری که از دی ماه سال ۹۷ ظرفیت چابهار تکمیل شده بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه در ایام نوروز حجم بیشتری از مسافر به سیستان و بلوچستان سفر کردند مجوزهای موقت برای خانه‌های بوم گردی صادر شد تا مسافران با کمبود اقامتگاه مواجه نشوند و شاهد تجمع آنها در برخی نقاط نباشیم.
وی یادآور شد: امسال طرح توزیع نوروز کارت در بین مسافران نوروزی در مبادی ورودی شهرها برای تخفیف ۱۰ تا ۴۰ درصدی از فروشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان اجرا شد که رضایت مسافران را به دنبال داشت.
دبیر ستاد خدمات سفر استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: ضریب اشغال هتل‌های مرکز استان در ایام نوروز ۶۵ درصد بود که به نسبت سال گذشته رشد ۲۵ درصدی داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تصریخ کرد: ۴۵ تور داخلی در طول مدت نوروز ۹۸ با برنامه سفر و ۳ تور ورودی از کشورهای استرالیا، ایتالیا و اسپانیا وارد استان شدند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱
کد مطلب: 453283
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *