۰
با آغاز طرح سلامت نوروزي؛

بیش از ٥٧٨ مورد بازرسی بهداشت محیط انجام شد/ کشف و معدوم سازی ٥٠٠ كيلو مواد غذایی فاسد

سرپرست مركز بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: از ٢٠ اسفندماه با شروع طرح سلامت نوروزي تا كنون بازرسان بهداشت محیط مركز بهداشت و درمان چابهار بیش از ٥٧٨ بازرسی بهداشتی را انجام دادند.
بیش از ٥٧٨ مورد بازرسی بهداشت محیط انجام شد/ کشف و معدوم سازی ٥٠٠ كيلو مواد غذایی فاسد
بهروز دهقان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به بازرسی های انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط اظهار کرد: ٤٤ مورد بازرسی از اماکن عمومی حساس مانند هتل ها، مراکز اقامتی، آرایشگاه ها بخشی از خدمات انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط از ٢٠ اسفند ماه تا کنون بوده است.

وی بیان کرد: در طول این مدت  ٥٠٠ كيلو مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط کشف و معدوم سازی شده که با کشف این مقدار مواد غذایی غیر قابل استفاده، توانسته ایم سلامت بسیاری از مردم را حفظ کنیم.

 سرپرست مركز بهداشت و درمان شهرستان چابهار افزود: از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا کنون ٦١٥ مورد سنجش پرتابل، ٢٣٣ مورد کلر سنجی از آب مصرفي، ٣١ مورد نمونه برداری میکروبی از آب و ٢٣ مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام شده است.

 وي با اشاره به معرفی پنج واحد متخلف بهداشتي از ابتدای طرح سلامت نوروزي تا کنون گفت: در مجموع در طول این مدت، ٥ واحد متخلف بهداشتي به مراجع قضايي معرفي و دو مرکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی به دلیل تخلفات بهداشتی پلمب شده اند.

دهقان خاطرنشان کرد: در بازرسی از واحدهای صنفی، ضمن بررسی استانداردهای بهداشتی بر اساس قانون، رعایت احترام متصدیان نیز مورد توجه بازرسان بهداشت قرار مي گيرد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۹
کد مطلب: 453209
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *