۰

ایمن سازی یک هزار هکتار از اراضی چابهار و کنارک از آفت ملخ ها

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان از ایمن سازی یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی چابهار و کنارک از آفت ملخ های مهاجم خبر داد.
ایمن سازی یک هزار هکتار از اراضی چابهار و کنارک از آفت ملخ ها
غلامحسین تیموری در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: با توجه به بارندگی های اخیر ورود دستجات ملخ صحرایی در ایران از نیمه دوم بهمن از سمت کشورهای عربستان، امارات و عمان را آغاز شده بود.
وی با اشاره به موج اول حمله ملخ صحرایی افزود: استانهای خوزستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب فارس و جنوب کرمان به آفت مذکور آلوده و در موج دوم احتمال ورود آن به شهرستانهای کنارک و چابهار پیش بینی شد.
مدیر مفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: براساس این هشدارها گروه‌های دیده بانی به مناطق احتمالی ورود ملخ ها اعزام و پس از رد یابی آلودگی این حشرات مشاهده شد.
وی با اشاره به هوشیاری دیدبانان جهادکشاورزی تاکید کرد: کانونهای ملخ در اراضی چابهار و کنارک شناسایی و عملیات پاکسازی انجام شد و در این راستا از اواخر بهمن تاکنون یک هزار هکتار از اراضی آلوده شهرستان کنارک و ۲۰۰هکتار از اراضی آلوده شهرستان چابهار ایمن شده است.
تیموری در پایان خاطرنشان کرد: همکاران حفظ نباتات و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانهای مذکور عملیات مکان یابی در حوزه های دیگر این شهرستان ها را انجام می دهند تا کانون های خطر احتمالی شناسایی و ایمن سازی شود.
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 453197
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *