۰
به مناسبت هفته منابع طبیعی انجام شد؛

کاشت بیش از هزار اصله درخت و درختچه در بلوار دانشگاه منطقه آزاد چابهار

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: در ششمین روز از هفته منابع طبیعی تعداد هزار و 200 اصله درخت و درختچه در بلوار دانشگاه منطقه آزاد چابهار کاشته شد.
کاشت بیش از هزار اصله درخت و درختچه در بلوار دانشگاه منطقه آزاد چابهار
به گزارش چهاربهاران، اقبال صادقی در حاشیه کاشت درخت و درختچه در بلوار دانشگاه منطقه آزاد با اشاره به اینکه این روز منابع طبیعی، آموزه‌های دینی، خیرین و سازمان‌های مردم‌نهاد نام‌گذاری شده است اظهار کرد: کاشت این تعداد اصله درخت و درختچه طی مراسمی، با حضور جمعی از مدیران سازمان، پرسنل زحمت‌کش مدیریت خدمات امور شهری سازمان منطقه آزاد چابهار و دانش آموزان دبیرستان دانا و توانای دانشگاه بین‌المللی چابهارانجام شد.

وی در خصوص میزان سطح کاشت فضای سبز در منطقه آزاد چابهار، بیان کرد: از 14 هزار وسعت منطقه آزاد چابهار، میزان 130 هکتار زیر کشت فضای سبزاست و بخش دیگری را درختان حرا، درختان و گیاهان خودرو پوشش داده‌اند.

 مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: مرکز تولیدات گل و گیاه باغ تیس 95 درصد انواع گل و گیاه سطح فضای منطقه آزاد چابهار را تأمین و تعداد 214 نفر از بومیان منطقه در امر نگهداری فضای سبز در مدیریت امور شهری در قالب شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستند.

اقبالی با تأکید بر تلاش در حفظ و نگهداری فضای سبز توسط اقشار جامعه، خاطرنشان کرد: منابع طبیعی تجدیدشونده مانند آب، خاک، جنگل و مرتع به‌عنوان بستر حیات و زیربنای توسعه پایدار مطرح هستند.

انتهای پیام/
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳
کد مطلب: 453193
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *