۰

بهره برداری از تجهیزات استراتژیک بندر چابهار با حضور وزیر راه/تخلیه و بارگیری اولین محموله صادراتی افعانستان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از بهره برداری پروژه های سرمایه گذاری و تجهیزات استراتژیک بندر پابهار طی فردا ششم اسفندماه همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان خبر داد.
بهره برداری از تجهیزات استراتژیک بندر چابهار با حضور وزیر راه/تخلیه و بارگیری اولین محموله صادراتی افعانستان
به گزارش چهاربهاران، بهروز آقایی درباره جزئیات این پروژه ها اظهار کرد: طرح افزایش ظرفیت آب شیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار در زمینه نصب دستگاه هایRO و تولید آب شرب با سرمایه گذاری اولیه 47 میلیارد ریال و ظرفیت تولید هزار و 500 متر مکعب در شبانه روز از جمله طرح های قابل افتتاح است.

وی با بیان این که برای طرح توسعه این پروژه با افزایش ظرفیت هزار متر مکعب در شبانه روز، 25 میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است افزود: پایداری آب بندر به صورت 24 ساعته، تامین آب شرب مورد نیاز کشتی ها و شناورها و تامین آب مورد نیاز سرمایه گذاران از نتایج اجرای این طرح است.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، 8 دستگاه مکنده با ظرفیت 600 تن، محصول مشترک آلمان و ماشین سازی اراک با قابلیت تخلیه کشتی های پست پاناماکس 150 هزار تنی و ساختمان شماره یک عملیاتی اسکله های بندر شهید بهشتی نیز فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود.

وی افتتاح لابراتوار آموزشی با زیربنای 400 متر مربع شامل لابراتوار چند منظوره زبان و رایانه 20 نفری دارای سیستم رایانه ای برای هر کابین، سیستم تست زنی، سیستم پخش صوت، تصویر، سرور مرکزی، کلاس کنفرانس 30 نفری و ... از دیگر برنامه های امروز در چابهار عنوان کرد و افزود: برای احداث این ساختمان هفت میلیارد و 800 میلیون ریال و تجهیزات آموزشی آن یک میلیارد و 900 میلیون ریال هزینه شده است.

آقایی بیان کرد: آغاز عملیات تخلیه کشتی کانتینری و عملیات تخلیه و بارگیری اولین محموله صادراتی حبوبات افغانستان به هند از طریق بندر چابهار با استفاده از تجهیزات استراتژیک جدید با فرمان وزیر راه و شهرسازی از جمله برنامه هایی است که قرار است فردا ششم اسفند ماه و در آستانه روز چابهار انجام شود.

انتهای پیام/
دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۹
کد مطلب: 453113
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *