۰

100 هنرمند سوزن دوز بلوچ در جشنواره مد و لباس فجر چابهار شرکت می‌کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بعد از گزینش‌های به‌عمل آمده 100 هنرمند سوزن‌دوز بلوچ در جشنواره مد و لباس فجر شرکت می‌کنند .
100 هنرمند سوزن دوز بلوچ در جشنواره مد و لباس فجر چابهار شرکت می‌کنند
به گزارش چهاربهاران، حسین مسگرانی افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیتی بی‌نظیر در صنایع‌دستی، نقش و نگار و سوزن‌دوزی دارد و برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر موجب معرفی، تجاری‌سازی، برندینگ، اشتغال‌زایی و کارآفرینی برای فاخردوزان می‌شود .
وی افزود: کارگاه‌های عالی زیرنظر اساتید ملی و بین‌المللی در این جشنواره برگزار می‌شود و هنرمندان فاخردوز بلوچستان این فرصت را خواهند داشت تا ضمن مهارت آموزی فراگیر راه‌های تجاری‌سازی و برندینگ محصولات منحصر به فرد خود را داشته باشند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از سوی دبیرخانه ملی این جشنواره گزینش‌های لازم برای شرکت هنرمندان به‌عمل می‌آید و طبق برنامه‌ریزی‌ها بعد از گزینش‌های به‌عمل آمده 100 هنرمند سوزن‌دوز بلوچ فرصت این‌را پیدا خواهند کرد که در جشنواره مد و لباس فجر چابهار شرکت می‌کنند، در کارگاه‌ها حضور یابند و محصولات خود را به‌نمایش بگذارند .
مسگرانی خاطرنشان کرد: از تمام 19 شهرستان سیستان وبلوچستان هنرمندانی در این جشنواره شرکت خواهند کرد و با همتایان بین‌المللی خود مهارت‌ها  وفنون خود را به اشتراک خواهند گذاشت و با راه‌های تجاری‌سازی و برندیگ آشنا خواهند شد.
به گزارش ایسنا؛ بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور صنعتگرانی از 15 کشور، 25 تا 28 بهمن‌ماه در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود.

انتهای پیام
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 453053
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *