۰

آخرین وضعیت پرونده اختلاس در اداره مسکن و شهرسازی چابهار

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان آخرین وضعیت پرونده اختلاس در اداره مسکن و شهرسازی چابهار را تشریح کرد.
آخرین وضعیت پرونده اختلاس در اداره مسکن و شهرسازی چابهار
به گزارش چهاربهاران، حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد در تشریح آخرین وضعیت پرونده اختلاس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان چابهار، گفت: با توجه به بازداشت متهمان و انجام اقدامات کارشناسی، تعداد اسناد قابل بررسی افزایش یافته است.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۰۲ قطعه زمین وجود دارد که با مشکل مواجه است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه اکنون متهمان این پرونده هفت نفر هستند، افزود: بر اساس قانون افرادی که به ناحق این اسناد به آن‌ها منتقل شده و تحت پیگرد قرار گرفته‌اند حدود ۶۴ نفر هستند که این ۱۰۲ قطعه میان آن‌ها تقسیم شده است، در این رابطه نیابتی به شهرستان چابهار داده شده تا آن افراد نیز احضار شوند و در خصوص نحوه تملک، خرید و یا انتقال اراضی تحقیق شود.

وی در خصوص ارزش مالی اراضی یاد شده، تصریح کرد: این اراضی را به قیمت منطقه‌ای و دولتی بصورت جعلی واگذار کرده‌اند، درحالیکه ملاک برای محاسبه و عودت اموال قیمت روز و متعارف اراضی است که باید کارشناسی انجام شود و به نظر می‎رسد مبلغی بیش از ۵۰ میلیارد تومان باشد.

یازدهم تیرماه امسال بود که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان از بازداشت رئیس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان چابهار خبر داد و گفت: رئیس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان چابهار به اتهام مشارکت در اختلاس توام با جعل بازداشت شد.

در این پرونده یکی از کارکنان اداره ثبت اسناد شهرستان چابهار که یوزر، امضا و مهر رئیس اداره را در اختیار داشت اقدام به درست کردن صورت جلسات تفکیکی جعلی و غیرقانونی کرده و ۱۰۲ قطعه زمین را که متعلق به دولت بود به نام اشخاص منتقل کرده بود.

انتهای پیام/
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب: 453015
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *