۰

مبارزه با صیادان غیرمجاز در دستور کار شیلات سیستان و بلوچستان/اولین برداشت ماهی سیبس از قفس تا پایان دی

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاران استانداری گفت: در همايش فرصتهای سرمايه گذاری شیلاتی در چابهار، برنامه ريزی لازم برای نخستين برداشت ماهی سيبس از قفس ها انجام شده است.
مبارزه با صیادان غیرمجاز در دستور کار شیلات سیستان و بلوچستان/اولین برداشت ماهی سیبس از قفس تا پایان دی
به گزارش چهاربهاران ماندانا زنگنه در جلسه بررسی مشكلات فعالين صيادی، صنايع شيلاتی و رفع موانع تولید شیلات سیستان و بلوچستان که در چابهار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهميت پرورش ماهي در قفس و پرورش ميگو در استان در جلسات قبلي بيشتر به اين موضوعات پرداخته ايم كه در اين جلسه بيشتر به مشكلات جامعه صيادی و صنايع وابسته می پردازيم.
وی با اشاره به تخصیص ٦٠٠ ميليارد تومانی اعتبارات روستايی به استان تخصيص افزود: استانداری آمادگی دارد تا تسهيلاتي با نرخ چهار درصد و تا سقف ١٥ ميليارد تومان را برای حمایت فعاليتهای شيلاتی به عنوان مهمترين فرصتهاي سرمايه گذاري در استان حمایت کند كه می تواند توليد و اشتغال زيادی را در پی داشته باشد.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاران استانداری ادامه داد: مشكلات جامعه صيادی، تجمع لای در بنادر صيادی رمين بريس و هفت تير و عدم شروع عمليات لايروبی بنادر رمين و بريس به دليل عدم ترخيص دستگاه لايروب شركت پيمانكار از گمرك بندر عباس عمده مشكل صيادان اين مناطق می باشد که نیاز به پيگيری دارد.
وي تامین سردخانه در منطقه را در آغاز فصل صيد مهم دانست و تاکید کرد: شناورهای لنج با حجم زيادی صيد از دريا باز می گردند و نبود سردخانه باعث ضرر زيادی به صيادان می شود.
زنگنه با اشاره به سرمايه گذاری متعادل در شیلات چابهار و کنارک تاکید کرد: حوزه توليد در منطقه تعداد زيادی اشتغال ايجاد کرده و اخيرا هم با بسته بندی ماهی گيدر به كمك شركتهای خارجی موفق به صادرات اولين محموله ماهی گيدر فيله شده به خارج از كشور شديم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید تدبيری اتخاذ شود تا ابتدا ماهی مورد نياز كارخانجات استان تامين و سپس اجازه خروج به خارج استان صادر شود.
انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب: 452848
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *