۱

۹ دی به یکی از قله های تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد/ ناتوانی دشمن از انکار عظمت و حرکت مردم در نهم دی

حماسه نهم دی‌ماه سال 88 از حرکت های پیش برنده و تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی است که منعکس کننده هدایت و بیداری برای آیندگان در مقابله با کینه‌توزی‌های دشمنان قسم خورده ایران عزیز و چراغ راه عبور ایشان از گذرگاه‌های پیچیده و خطرناک تاریخی است.
۹ دی به یکی از قله های تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد/ ناتوانی دشمن از انکار عظمت و حرکت مردم در نهم دی
به گزارش چهاربهاران، وقایعی که بعد از دهمین انتخابات ریاست جمهوری و در روزهای پس از آن شاهد بودیم، خیانتی نابخشودنی از جانب افرادی غربزده و مدعی قانون گرایی و مردم سالاری بود که دست به کودتا بر علیه اصل جمهوریت و اسلامیت این نظام الهی زدند.

فتنه سال ۸۸ یک نقطه عطفی بود در جنگ نرم دشمن علیه کشور ما و علت آن هم عدم تمکین به قانون بود؛ طی چندین ماه آشوب و اعتراض، وقایعی به وجود آمد که خسارت های زیادی به کشور زده شد.

این اعتراضات برای غلبه بر حریف و اعتراض به نتیجه انتخابات نبود؛ اگر به شعار های شورشگران دقت کنیم متوجه خواهیم شد که آنها دو رکن اصلی نظام یعنی جمهوریت و اسلامیت نظام را نشانه گرفته بودند. به اصل ولایت فقیه حمله کردند و بعد هم عملا به جنگ با نظام اسلامی و مردم پرداختند و باید گفت که فتنه ۸۸ دعوت از بیگانگان برای براندازی نظام بود.

خوشبختانه تمام این جریانات با تدابیر حکیمانه رهبری و نیز هوشیاری مردم و ولایتمدار و انقلابی در ۹دی ۸۸ به پایان رسید؛ حضور پرشکوه، حماسی و میلیونی مردم در 9 دی ماه مشت محکمی بر دهان ابرقدرت ها، استکبار جهانی و فتنه گران داخلی و خارجی بود و مردم با حضور خود در ۹ دی به سران فتنه اعلام کردند هر مسئله ای راهکار قانونی خود را دارد و اجازه نمی دهند دشمنان داخلی و خارجی ملت ایران به بهانه مسائلی مثل انتخابات، مقدسات ملت ایران را مورد تهاجم خویش قرار دهند.

شاید علت اصلی شکل گیری حماسه 9 دی در ظاهر انتخابات 88 و اعلام تقلب در انتخابات توسط کسانی بود که پیروز انتخابات نبودند به واقع این صورت مسئله بود و واقعیت چیز دیگری بود. کسانی که در انتخابات شرکت نکرده بودند و یا اگر هم رأی دادند، مقصود دیگری داشتند، قصدشان انتخاب رئیس جمهور نبود. مخالفان جمهوری اسلامی ایران بر این عقیده اند که فضای سیاسی ایران در همة زمینه ها برای بهره برداری و عملیاتی کردن الگوهایی چون انقلاب رنگی آماده است.

و اینکه هر کسی که از کمترین فهم سیاسی برخوردار باشد می داند که سران فتنه هنوز بر سر مواضع خود هستند، یقینا مسببان حوادث سال ۸۸ مجرمند و باید طبق قانون با آنها برخورد شود و کسانی که ندای رفع حصر سر می دهند دنبال فتنه ای دیگرند.

یکی از مهمترین روشهای رویارویی با فتنه، شناخت راه حقیقی توحید و داشتن راهبری امین و الهی است که با تمسّک به سیره و سنّت وی، بتوان مسیر پر آسیب زمانه فتنه را با امنیت گذراند.
دیگر، دشمن شناسی است اگر شناسایی دشمن بدرستی صورت گیرد، می توان در رویارویی با فتنه، ویژگیهای مختلف دشمن اصلی، توطئه ها و نقاط ضعف و قوت و مراکز و منابع و امکانات آن را به خوبی شناخت و از تمامی این اطلاعات به درستی استفاده کرد.
سوم، داشتن بصیرت فکری و عملی است که سبب تحقق فعلی در اعمال و رفتار انسان می گردد. «بصیرت در عرف سیاسی یعنی فرد، قدرت تشخیص مسائل پیچیدة سیاسی و اجتماعی و قدرت درک فهم درست آن را برای دستیابی به راه صحیح منطبق با عقل و شرع داشته باشد.

نکته افتخار آمیز حماسه ۹ دی برای مردم، عمل بر حسب تکلیف بود. ۹ دی بازتولید حماسه امام حسین(ع) در عاشورای ۶۱ هجری است. مردم در ۹ دی نشان دادند که نخبگان حقیقی هستند. ۹ دی روز بیداری و خروش و حضور ملتی است که به مقدساتش، نظامش و سالار شهیدانشان توهین شده بود و کاسه صبرشان لبریز گشته بود. چقدر زیبا فرمود امام این ملت که 9 دی 88 در تاریخ ماند و چگونه ممکن است از یاد برود اجتماع باشکوه و بی نظیری که در غبار آلود ترین فضای رسانه ای و سیاسی چون بارانی سیل آسا تمام داشته های ستمکاران و مزدوران داخلی و خارجی را شست و برای همیشه تاریخ بدخواهان ملت را به زباله دانی تاریخ فرستاد.

در پایان بار دیگر به سخنان رهبر معظم انقلاب رجوع میکنم که فرمودند: حوادث بعد از انتخابات را عده‌ای از روی نادانی و محاسبه غلط ایجاد کردند، دشمن بهانه کرد، شاید بتواند جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کند؛ اما برعکس شد؛ همین حوادث موجب قدرت جمهوری اسلامی شد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 452748
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *