۰

گازرسانی به مرکز آخرین استان فاقد گاز سال 99 پایان می یابد

مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه شمار مشترکان گاز استان سیستان و بلوچستان تا پایان امسال به 50 هزار مشترک افزایش می یابد، گفت: گازرسانی به شهرستان زاهدان به عنوان مرکز این استان تا اواسط سال 99 به پایان می رسد.
گازرسانی به مرکز آخرین استان فاقد گاز سال 99 پایان می یابد
به گزارش چهاربهاران، بزرگ ترین طرحی که دولت برای توسعه شبکه گازرسانی در دستور کار قرار داد، گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان است.
سیستان و بلوچستان آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور است که در دولت های یازدهم و دوازدهم به اتصال این استان به شبکه گاز توجه ویژه ای شد.
اکنون، گاز به زاهدان مرکز این استان رسیده و در ادامه قرار است سایر شهرهای این استان نیز زیر پوشش شبکه گازرسانی قرار گیرند.
سعید مومنی امروز (سه شنبه) در نشست خبری درباره گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: گازرسانی به این استان که از سال 95 کلید خورد، تاکنون طبق برنامه ریزی انجام شده در حال انجام است.
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز با بیان اینکه پنج مرحله برای گازرسانی به زاهدان (مرکز استان سیستان و بلوچستان) تعریف شده است، اضافه کرد: باید یک هزار و 350 کیلومتر شبکه گازرسانی به زاهدان انجام شود که تاکنون 450 کیلومتر احداث شده است.
مومنی اضافه کرد: اکنون 14 هزار مشترک گاز طبیعی در زاهدان هستند که تا پایان امسال به 26 هزار مشترک افزایش می یابد.
وی همچنین به افتتاح طرح گازرسانی به شهر زابل در ماه جاری اشاره کرد و افزود: زیرساخت های گازرسانی آماده شده و بزودی تزریق گاز نیز انجام خواهد شد.
مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز با بیان اینکه تا پیش از راه اندازی خط انتقال گاز از طریق سی.ان.جی (گاز طبیعی مایع شده) به زابل، گازرسانی می شود، ادامه داد: از 450 کیلومتر شبکه مورد نیاز تاکنون 50 کیلومتر خط لوله احداث شده است.
مومنی با بیان اینکه اکنون طرح های متعدد توسعه شبکه گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان در حال انجام است، گفت: در ایرانشهر 15 هزار مشترک از گاز بهره مند شده اند.
وی با اعلام این که مجموع مشترکان گاز استان سیستان و بلوچستان تا پایان امسال به 50 هزار مشترک افزایش خواهد یافت، ادامه داد: از برنامه گازرسانی استان سیستان و بلوچستان عقب نیستیم، اما گاهی اوقات در زمان اجرا مشکلاتی پیش می‌آید که قابل پیش‌بینی نیستند و برای رفع این مشکلات به هماهنگی با سایر سازمان‌های خدماتی مثل شهرداری‌ها و راهنمایی و رانندگی نیاز داریم.
انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 452527
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *