۰

ورود 85 درصد سوخت قاچاق به سیستان و بلوچستان از دیگر استانها

معاون انتظامی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 85 درصد سوختی که از مرزهای این استان قاچاق می شود از دیگر استانهای کشور وارد می شود .
ورود 85 درصد سوخت قاچاق به سیستان و بلوچستان از دیگر استانها
به گزارش چهاربهاران، محمد هادی مرعشی افزود: یکی از دلایل افزایش مصرف سوخت در سیستان و بلوچستان، ورود کارت های سوخت مهاجر از سایر مناطق کشور است که بدین منظور 156 هزار کارت سوخت متخلف در این استان باطل شده است .
وی مرزی بودن منطقه، افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت فرآورده های نفتی در کشورهای همجوار و برخی از تخلفات از جمله صدور بارنامه های جعلی و سوختگیری کارت های مهاجر را از دلایل افزایش قاچاق سوخت عنوان کرد .
معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در سالهای 88 تا 92 در این استان اقدامات خوبی در زمینه تامین گوشت کشور انجام شد به طوری که بیش از سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ساخت کشتارگاههای صنعتی صورت گرفت .
وی افزود: در آن دوره بیش از هزار و 400 واحدی تولیدی در سیستان و بلوچستان راه اندازی شد که 13 هزار فرصت شغلی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرد .
مرعشی ادامه داد: این اقدام مدتی به دلیل نوسانات ارز کاهش یافت اما با پیگیری های انجام شده و اختصاص ارز مبادله ای بزودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب: 452523
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *