۰
به منظور کمک به زائران امام رضا(ع) صورت می پذیرد؛

ادامه خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی به زائران پاکستانی در میرجاوه

ادامه خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی به زائران پاکستانی در میرجاوه
ادامه خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی به زائران پاکستانی در میرجاوه
به گزارش چهاربهاران، به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی ،سازمان عمران و توسعه رضوی با هدف توجه ویژه و استقبال از زائران پاکستانی که از مرز میرجاوه برای عزیمت به کربلای معلی و حضور در راهپیمایی اربعین حسینی وارد کشور ایران شدند، فعالیت‌های خدماتی بسیاری را برای تأمین نیازهای اساسی این زائران با کمک گروه‌های مردمی ستاد اربعین در ۲ بخش طراحی و برنامه ریزی کرده است.
بخش اول این خدمات شامل احداث و راه‌اندازی ۴۰ واحد حمام برای زائران پاکستانی می‌شود که با بررسی شرایط پایانه مرزی میرجاوه و نحوه خدمات رسانی ستاد مردمی اربعین در پایانه، هماهنگی با مسئولان محلی و زائرسرای امام رضا(ع) در حاشیه شهر زاهدان که ایستگاه دوم توقف زائران پاکستانی بود، راه‌اندازی شد.
این سازمان با نصب یک دستگاه بویلر با ظرفیت ۱۵۰ دوش با تأمین روزانه ۴۰ هزار لیتر آب گرم در مرز میرجاوه شرایط استحمام را برای زائران پاکستانی فراهم کرد و طی مدت زمان تردد زائران در ایام اربعین حسینی بیش از ۷ هزار نفر از این خدمات در راستای بهبود بهداشت عمومی بهره‌مند شدند.
راه‌اندازی نانوایی صلواتی در ایام اربعین حسینی در موکب امام رضا(ع) با هدف خدمت رسانی به زائران پاکستانی و تأمین نان مورد نیاز برای وعده‌های غذایی صبحانه، نهار و شام زائران از دیگر خدمات سازمان عمران و توسعه رضوی به زائران پاکستانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مرز میرجاوه است.
این نانوایی از تاریخ ۲۰ مهرماه تا ۳۰ آبان ماه سال جاری در موکب امام رضا(ع) واقع در مرز میرجاوه، بیش از۶۰ هزار قرص نان برای رفاه حال زائران پاکستانی دهه آخر ماه صفر در وعده‌های غذایی مختلف طبخ و توزیع کرده است.
علاوه بر این خدمات، تعبیه دو دستگاه آب سردکن در مجاورت موکب امام رضا(ع) در مرز میرجاوه برای استفاده و رفع تشنگی زائران پاکستانی امام حسین(ع) همراه با توزیع غذا، چای و میوه نیز با هماهنگی ستاد مردمی اربعین از دیگر خدمات آستان قدس رضوی به زائران پاکستانی به ‌شمار می‌رود.
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 452415
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *