۰
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار؛

برای اولین بار در کشور سینما جوان در چابهار افتتاح می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار گفت: سینما جوان چابهار با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان در ماه آینده در چابهار افتتاح می شود که تجهیزات لازم برای فیلم سازی تخصیص داده خواهد شد.
برای اولین بار در کشور سینما جوان در چابهار افتتاح می شود
محمد امین محمدی در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: برای اولین بار در کشور بودجه افتتاح و راه اندازی سینما جوان تنها به شهرستان های چابهار و زابل در سیستان و بلوچستان تخصیص داده شد که این مهم در ماه آینده افتتاح می شود تا فیلم سازی در شهرستان فصل تازه ای از گسترش فرهنگ زیبای بومی را آغاز کند.
​وی با اشاره به فقر همه جانبه در مناطق حاشیه نشین چابهار افزود: شاید فقر گرسنگی و بهداشتی تاثیر بدی در زندگی افراد بگذارد همچنانکه با حل معضل آب و غذا این مشکل در کوتاه مدت حل می شود ولی فقر فرهنگی آسیب های جبران ناپذیری دارد که در دراز مدت نیز قابل حل نیست و باید در سنین تحصیلی دانش آموزان کمب، عثمان آباد و یا مراد آباد چابهار به آن پرداخته شود.
​وی با اشاره به نیازمندی بودجه فرهنگی به حاشیه نشینان چابهار ادامه داد: ستاد حاشیه نشینی و بازآفرینی می بایست به کمک های اعتباری به اداره ارشاد شهرستان چابهار مقدمات فرهنگ سازی در میان حاشیه نشینان چابهار را فراهم سازند، به طوری که این اداره با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی نظیر تئاتر و سخنرانی در مراسمات تجمعی در میان مدارس کمب فرهنگ ایثار، فداکاری، شهادت، از خود گذشتگی و صفات خوب اسلامی را برای دانش آموزان ایجاد خواهد کرد.
​رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار تاکید کرد: نبود کارگاه مجسمه سازی، پلات تئاتر و استودیو ضبط بزرگترین مشکلات فرهنگی این اداره در سطح شهرستان می باشد به طوری که بسیاری از استعدادهای شهرستان برای ضبط صدا به پاکستان تردد می کنند همچنین این شهرستان دارای نخبگانی در عرصه تئاتر می باشد که نبود محلی برای تمرین باعث شده تا این رشته از پیشرفت بازماند.
​وی با اشاره نبود معضل مکان برای سینما جوان در چابهار خاطرنشان کرد: اعتبار تخصیص داده شده برای سینما جوان با خرید وسائل مربوط به فیلمبرداری صورت خواهد گرفت و مکان سینما جوان در محل کنونی کتابخانه شهرستان در بلوار قدس افتتاح می شود همچنین اداره ارشاد شهرستان چابهار به گلشهر انتقال خواهد یافت.
​انتهای پیام/
شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 452099
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *