۰

فرهنگ عاشورایی فرهنگی با هدف واصولی ثابت است/حرکت عاشورا چون حق بود جاودانه شد

فرهنگ عاشورایی فرهنگی با هدف واصول ثابت است و ادامه دهنده راه پیامبر(ص) و جدای از این راه نیست.
فرهنگ عاشورایی فرهنگی با هدف واصولی ثابت است/حرکت عاشورا چون حق بود جاودانه شد
به گزارش چهاربهاران، حرکت امام حسین (ع) در کربلا فرهنگی با اصولی ثابت مبتنی بر ارزشهای اصیل اسلامی برا مسلمانان پدید آورد، فرهنگ عاشورایی به ما می آموزد که چگونه در هرجا ظلمی مشاهده می کنیم می بایست به حسین اقتدا کرد و علیه یزید زمان قیام کرد.

با اینکه صدها سال از عاشورا می گذرد این عزاداری عرض ارادت به ایشان و طریق آن حضرت و ایستادن در مقابل ظلم و نپذیرفتن ظلم است. امام حسین(ع) با حرکت عظیمی که در عاشورا رقم زدند موجبات نجات مسلمانان را از جاهلیت مهیا ساخت. عاشورا حق است چرا که هر نهضتی که متناسب با روح، عقل و فطرت انسان باشد حق است.

عزاداری مخالف توحید نیست، البته گروه های تکفیری بر اثر اشتباهات و برداشت های غلط  این امور را مصداق هایی از شرک می دانند در حالی که ریشه در سنت پیامبر و اهل بیت دارد و سنت پیامبر برهمه مسلمانان حجت است.

اما اینها خودشان را جدا از مسلمان ها می دانند و حکم صادر می کنند؛ مسلمان ها را ولو غیر شیعیان را تکفیر می کنند و این راه با این اعمال آنها تاثیر بردار نیست و همچنان ادامه دارد و پیروان امام حسین (ع) بیشتر می شود. ولو در غیر مسلمانها، چون در واقع می دانند مسیر، مسیر حق است مسیر آزادی خواهی و ادامه دهنده پیامبر اسلام هستند.

پیام به آنها این است که سراغ سنت صحیح پیامبر بروند در برداشت از آیات و روایات سراغ اهلش بروند که در واقع مفسر قرآن و پیام های پیامبر اهل بیت هستند که چه تفسیر کرده اند.

عده ای جیره خوار اربابی هستن که منافع خودشان را در نظر می گیرند و حکم قتل را صادر می کنند و مسلمان کشی راه می اندازند، همانطور که پیامبر فرمودند کسی که به اسلام روی آورد ریختن خون او حرام است ولی چه راحت کودک کشی راه انداختند.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: 452027
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *