۰

محور جاسک به چابهار خطرناکترین جاده بین استانی جنوب کشور

ماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: محور چابهار- کنارک- جاسک که پیوند دهنده دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان است و در طرح استراتژیک توسعه سواحل مکران قرار دارد، جاده مرگ است.
محور جاسک به چابهار خطرناکترین جاده بین استانی جنوب کشور
عبدالغفور ایران نژاد در گفت و گ وبا چهاربهاران اظهار کرد: هرچند توسعه سواحل مکران یک برنامه استراتژیک ملی است و تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی ماموریت دستگاه‌های اجرایی در این طرح مهم و استراتژیک است، اما تاکنون وزارت راه هیچ اقدام شاخصی برای توسعه جاده‌ها مواصلاتی و شریان‌های حیاتی این طرح انجام نداده است.
وی با اشاره به نقش ترازیت در این محور افزود: عملیات اجرایی توسعه و بهسازی محور ساحلی جاسک-کنارک-چابهار که محوری مهم برای دسترسی مردم ساحل نشین هرمزگان و سیستان و بلوچستان است از سال ۸۹ آغاز شده و با وجود گذشت ۹ سال حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نماینده مردم چابهار و کنارک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این جاده در زمان طاغوت و صرفا برای دسترسی با آسفالت سرد احداث شده و فاقد زیرساخت‌ها و استاندارد‌های اولیه‌ی جاده و محور است و جزو خطرناک‌ترین محور‌های دسترسی کشور به‌حساب می‌آید.
ایران نژاد ادامه داد: تردد برای ساکنان ساحل‌نشین هرمزگان و سیستان و بلوچستان در این محور سخت و زمانبر است و تاکنون موجب حوادث ناگوار نیز شده و این جاده را به جاده مرگ تبدیل کرده است.
وی تشریح کرد: از وزارت راه انتظار می‌رود با توجه به این‌که این جاده در محدوده طرح استراتژیک توسعه سواحل مکران قرار دارد و از جاده‌های حساس، کاربردی و مهم برای دسترسی هزاران نفر از مردم ساحل‌نشین سیستان و بلوچستان و هرمزگان به‌حساب می‌آید هرچه سریعتر اقدام فوری برای توسعه و ترمیم جاده از وضع فعلی انجام گیرد.
انتهای پیام/
يکشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۳
کد مطلب: 451948
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *