۰
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد:

صادرات بیش از هزار تن میگوی تولیدی چابهار به چهار کشور دنیا/ پرورش میگو یکی از با صرفه ترین و سود آورترین شغل ها در کشور است

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: هزار تن میگوی تولیدی از منطقه گواتر چابهار از ابتدای امسال تا کنون به چهار کشور امارات، چین، روسیه و ویتنام صادر شده است.
صادرات بیش از هزار تن میگوی تولیدی چابهار به چهار کشور دنیا/ پرورش میگو یکی از با صرفه ترین و سود آورترین شغل ها در کشور است
هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران با بیان اینکه منطقه گواتر چابهار از بهترین نقاط کشور برای کشت میگو است، اظهار کرد: افزایش سطح زیرکشت به چهار هزار هکتار و حضور سرمایه گذاران در این منطقه می تواند به افزایش تولید و اشتغال افراد بومی کمک شایانی کند، در سایت پرورش میگو در منطقه ساحلی گواتر برای 400 نفر به طور مستقیم و 800 نفر غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: 600 هکتار از زمین های منطقه گواتر چابهار در سالجاری به زیر کشت میگو رفت که تاکنون هزار و 600 تن برداشت شده است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پرورش میگو یکی از با صرفه ترین و سود آورترین شغل ها در کشور است، بیان کرد: برای تولید هر کیلو میگو 10 تا 13 هزار تومان هزینه می شود و به قیمت هر کیلوگرم 18 تا 22 هزار تومان سر مزرعه به فروش می رسد.

وی به ظرفیت های شیلاتی و کشت میگو در گواتر چابهار اشاره کرد و افزود: از هر هکتار به طور متوسط از 500 تا 2 هزار و 800 کیلوگرم میگو برداشت می شود.

میر مراد زهی بیان کرد: علاوه بر سایت های پرورش میگو در منطقه گواتر و رودیک در طول سواحل چابهار و کنارک 36 هزار هکتار با تولید سالانه 60 هزار تن تولید میگو شناسایی شده و آماده سرمایه گذاری است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: میگوی برداشت شده در گواتر چابهار به دلیل اینکه در منطقه ای ساحلی با درجه حرارت مناسب، پاکیزه و بدور از آلودگی های صنعتی و شهری پرورش داده می شود از کیفیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/
شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب: 451944
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *