۰

هشدار! بزرگسالان نیز دچار بیش فعالی می‌شوند

یک روان شاس و مشاور گفت: علائم بیش فعالی در بزرگسالی معمولا از همان دوران کودکی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه پیدا می‌کند.
هشدار! بزرگسالان نیز دچار بیش فعالی می‌شوند
به گزارش چهاربهاران، سایناز باقری روان شناس و مشاوراظهار کرد: اختلال بیش‌فعالی نوعی اختلال روانی است که شامل ترکیبی از مشکلات مداوم از قبیل اختلال نقص توجه، بیش فعالی و رفتار مداخله ای است.
وی با بیان اینکه این اختلال می تواند به روابط ناپایدار، عملکرد ضعیف، اعتماد به نفس پایین و دیگر مشکلات منجر می شود، گفت: علائم بیش فعالی در بزرگسالی معمولا از همان دوران کودکی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه پیدا می کند و در بعضی موارد، بیش فعالی تا زمانی که فرد هنوز کودک است تشخیص داده می شود.
بیشتر بخوانید: افسردگی و کاهش اعتماد به نفس در کمین کودکان بیش فعال 
باقری عنوان کرد: علائم بیش فعالی بزرگسالان ممکن است مانند علائم بیش فعالی کودکان نباشد. در بزرگسالان علائم بیش فعالی ممکن است کاهش یابد، اما ممکن است با تکانشگری و مشکلات نقص توجه همراه بوده و ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه اختلال بیش فعالی یا کمبود و نقص توجه، شرایط نسبتا شایع و اغلب ناشناخته ای است، افزود:  4 درصد بزرگسالان مبتلا به بیش فعالی با علائمی همراه هستند که بدون شناسایی منبع بیماری خود، از این بیماری رنج می برند.
این روان شناس و مشاور ادامه داد: بیش فعالی در بزرگسالی بر روابط زناشویی نیز تاثیر می گذارد که غالبا خشم، ناامیدی و سوء رفتار عاطفی در روابط زناشویی و احساس ناخوشایند را به دنبال دارد.
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران
جمعه ۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸
کد مطلب: 451942
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *