۰

غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۶۰ برابر حد مجاز رسید/ ۲۴۶ نفر روانه بیمارستان شدند

رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان بامداد امروز به ۶۰ برابر حد مجاز رسید.
غلظت ذرات معلق در هوای سیستان به ۶۰ برابر حد مجاز رسید/ ۲۴۶ نفر روانه بیمارستان شدند
به گزارش چهاربهاران علی ملاشاهی رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان ۹ هزار و ۷۵ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.
وی افزود: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت رسید که این امر سبب کاهش دید در فرودگاه زابل به ۵۰۰ متر شد.
رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پدیده وزش باد شدید در برخی نقاط مستعد توفان گرد و خاک تا پایان هفته آینده در شمال سیستان و بلوچستان تداوم دارد به طوری که در این مدت سرعت باد به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
وی ادامه داد: امروز و فردا شدت توفان در منطقه سیستان شدیدتر می‌شود به طوری که احتمال اختلال در پرواز‌های فرودگاه‌های زابل و زاهدان وجود دارد.
 
بیشتر بخوانید:توفان ۲۴۶ نفر را در سیستان روانه بیمارستان کرد
 
ملاشاهی افزود: در این مدت در جاده‌های ارتباطی زابل- نهبندان، زاهدان- نهبندان، زاهدان - زابل، زاهدان - بم و ایرانشهر- بم باد و گرد و خاک سبب کاهش دید می‌شود.
وی ادامه داد: با نفوذ این توده به نواحی مختلف مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان دید افقی و کیفیت هوا در اکثر این مناطق به شدت کاهش می‌یابد.
رئیس گروه هشدار و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در این مدت اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب گرد و خاک بویژه در سلامت و بهداشت مردم و حمل و نقل جاده‌ای ضروری است.
وی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های وزش باد‌های ۱۲۰ روزه کاهش دماست به طوری که پیش بینی می‌شود دمای هوا در این مناطق بین سه تا پنج درجه کاهش یابد.
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب: 451866
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *