۰

ورود سرمایه‌گذاران سوئدی به بندر چابهار / امضای چهار قرارداد با بخش خصوصی به ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان

صبح امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مقامات محلی و معاونان سازمان بنادر و دریانوردی چهار قرارداد بندری توسط بخش خصوصی در بندر شهید بهشتی چابهار به ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان به امضا رسید.
ورود سرمایه‌گذاران سوئدی به بندر چابهار / امضای چهار قرارداد با بخش خصوصی به ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان
به گزارش چهاربهاران، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در این مراسم اظهار کرد: این قراردادها به ارزش ۱۸۳ میلیارد تومان در زمینه ساخت مخازن فرآورده های نفتی، جمع آوری مواد زائد کشتی ها، ساخت مخازن نگهداری LPG و ساخت انبار چند منظوره است.
محمد راستاد بیان کرد: امضای تفاهم نامه مینی پالایشگاه به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار از دیگر برنامه های انجام شده امروز بود.
وی گفت: علاوه بر این قرار دادها، کلنگ بزرگترین ترمینال تمام مکانیزه موادمعدنی کشور نیز در بندر چابهار به زمین زده شد.
راستاد تصریح کرد: با سرمایه گذاری انجام شده در بندر چابهار شاهد تحول در حمل و نقل و ترانزیت خواهیم بود.
معاونان وزیر راه و شهرسازی و تیمی متشکل از مدیران و کارشناسان این وزارتخانه چهارشنبه شب در فرودگاه کنارک مورد استقبال سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان قرار گرفتند.

همچنین دو دستگاه مکنده غلات با ظرفیت ۶۰۰ تن در ساعت در بندر شهید بهشتی افتتاح شد که این مکنده‌ها توسط شرکت آلمانی با جوینت ایرانی ماشین سازی اراک با رقم ۴٫۰۶ میلیون یورو تامین شده است.
همچنین در ادامه بازدیدهای انجام شده مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی سبز کشور در این بندر انجام شد.
چهار قرارداد منعقد شده بین سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی اعم از احداث مخازن نگهداری ال پی جی، احداث مخازن فرآورده‌های نفتی، احداث انبار چند منظوره و جمع‌آوری مواد زائد کشتی‌ها بوده است.
رقم سرمایه‌گذاری قرارداد احداث مخازن فرآورده‌های نفتی ۹۰۸ میلیارد ریال با ظرفیت یک میلیون و ۲۶۰ هزار در ۳۴ هزار مترمربع اراضی پسکرانه است همچنین قرارداد احداث مخازن نگهداری ال پی جی با رقم ۵۳۱ میلیارد ریال در ۲۲ هزار مترمربع اراضی در مدت قرارداد ۲۰ ساله به امضا رسید.
قرارداد سرمایه‌گذاری احداث انبار چند منظوره هم به روش بی او تی با مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال در سه هکتار اراضی پس‌کرانه به مدت ۲۰ سال امضا شد.
قرارداد سرمایه‌گذاری جمع آوری مواد زائد کشتی‌ها با حضور سرمایه‌گذاران سوئدی با رقم ۱۹۵ میلیارد ریال در یک هکتار اراضی پسکرانه به امضا رسید.
همچنین تفاهم‌نامه مینی پالایشگاه در پسکرانه بندر شهید بهشتی چابهار با رقم ۱۵۰ میلیون دلار با ظرفیت ۱۴ هزار بشکه در روز و قابل ارتقا به ۲۰ هزار بشکه منعقد شد.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 451766
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *