۰

ماهیگیران چابهاری و کنارکی از بند دولت سومالی آزاد شدند

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: 16 ماهیگیر چابهاری از بند دولت سومالی و چهار ماهیگیر نیز از دست دزدان دریایی سومالی آزاد شده و در حال بازگشت به چابهار می باشند.
ماهیگیران چابهاری و کنارکی از بند دولت سومالی آزاد شدند
هدایت الله میرمرادزهی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: در حال حاضر چهار نفر از ماهیگیرانی که توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بودند آزاد شده و با هواپیما به پایتخت رسیده اند همچنین یکی از لنج های کنارک برای بازگردانی 16 ماهیگیری که به ناحق توسط دولت سومالی در آب های آزاد دستگیر شده بودند راهی شده است تا ماهیگیران بازگردانده شود.
​وی در خصوص سایر اسیران در بند دزدان دریایی افزود: هنوز 21 ماهیگیر در بند دزدان دریایی اسیرند و تلاش ها برای آزادی آن ها ادامه خواهد داشت به طوری که این آزادی ها نیز با پیگیری و رایزنی سفیر ایران و سایر وزارت خانه ها انجام شده است.
وی ضمن قدردانی از تلاش های وزارت امور خارجه و وزارت جهاد کشاورزی،مقامات دریابانی و وزارت اطلاعات در آزادی زندانیان از پیگیری های اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان برای آزادی زندانیان خبر داد.
​میرمرادزهی ادامه داد: 10 ماهیگیر دیگر نیز که توسط دولت پاکستان دستگیر شده بودند با رایزنی های دولت ایران آزاد شده اند و هیچ گونه مبلغی برای آزادی اسیران پرداخت نشده است.
​وی با اشاره به تلاش سفیر ایران در نایروبی تشریح کرد:
 ملوانان ایرانی که ماه‌های پیش به دلیل ورود غیرقانونی به سومالی بازداشت شده بودند، طی مذاکرات فشرده با دولت محلی پورتلند از طریق رابطان سومالی آزاد شدند.
​میرمرادزهی خاطرنشان کرد: ملوانان در بند دولت سومالی بدون هیچ شرطی آزاد شدند و لنج کنارکی برای بازگرداندن ملوانان راهی شده است و همه اسیران به زودی به آغوش خانواده اشان بازگردانده می شوند.
​خبرنگار: حامد رهبر کهخا
​انتهای پیام/

 
پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
کد مطلب: 451611
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *