۰

امام حسن مجتبی(ع) در میان امواج سهمگین فتنه‌ها توانست اسلام حقیقی را حفظ کرد/ امام حسن(ع) مظهر سخاوت و یتیم نوازی است

اخلاق کریمه، مهمترين ويژگي امام حسن(ع) است و اين امام بزرگوار از منظر اخلاق، پيكر و بزرگواري به نبي مكرم اسلام(ص) بسيار شبيه بود.
امام حسن مجتبی(ع) در میان امواج سهمگین فتنه‌ها توانست اسلام حقیقی را حفظ کرد/ امام حسن(ع) مظهر سخاوت و یتیم نوازی است
به گزارش چهاربهاران، نیمه ماه مبارک رمضان، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است.

به اعتراف شیعه و سنی اویکی ازپنج نفری است « حضرت محمد صلی الله علیه وآله وحضرت علی و حضرت فاطمه وحضرت امام حسن وحضرت امام حسین علیهم السلام » که آیه شریفه تطهیر در شأن آنان نازل شد.

ایشان کسی است که خداوند عالم هر رجس و پلیدی را از روح او زدود و قلبش را به طهارتی مطهر فرمود که خزینه اسرار کتاب او باشد.

همچنین شیعه و سنی روایت نمودند که خداوند به وسیله امام مجتبی و برادرش امام حسین علیهما السلام بهشت را زینت نموده است.

پیشوای دوم شیعیان با حسن خلق و صبر و بردباری توانست اهداف عالیه سیره نبوی را در جامعه جاری و زمینه های قیام کربلا را فراهم سازد.
 
امام حسن مجتبی (ع)در فضایل و کمالات اخلاقی انسانی کامل بود
کارشناسی فرهنگی شهرستان چابهار در گفت و گو با چهاربهاران، با بیان اینکه در زندگی و در رفتار خود همواره باید پیرو سیره و رفتار انبیاء الهی و پیامبران و امامان باشیم، اظهار کرد: اگر در مسیر انبیاء حرکت کنیم همواره در زندگی موفق خواهیم شد و به کمال و سعادت خواهیم رسید.  

حجت السلام علی رشیدی با اشاره به اینکه امام حسن(ع) تمام عمر خود را صرف خدمت به مردم و هدایت آنها کرد افزود: ایشان در شرایط بسیار بد اجتماعی به امامت رسیدند و در آن دوران مشکلات بسیار زیادی در جامعه اسلامی وجود داشت و مظهر سخاوت و یتیم نوازی است که همواره به داد مظلومان و فقرا می رسید.روحانی تشیع شهرستان چابهار ادامه داد: علم، تقوى، زهد و عبادت، از دیگر ویژگی های پیشوای دوم شیعیان است و به دلیل دستگیری از نیازمندان و احسان به فقرا صفت کریم اهل بیت (ع) به این امام همام نسبت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) اسوه کامل کرامت، بخشش و صبر است که باید به عنوان الگو در جامعه مطرح شود، بیان کرد: امام حسن مجتبی(ع) در تمام ابعاد سیاسی، علمی، اخلاقی و شخصیتی الگوی کاملی برای انسان ها است.  

حجت السلام رشیدی تصریح کرد: آشنایی با قرآن و آیات الهی، تحکیم برادری با دیگر مسلمانان، فراگیری علوم مختلف، دریافت رحمت الهی، دریافت هدایت، باز دارندگی از گناهان، دریافت پاسخ شبهات، تواضع و سخاوت فراوان، عبادت زیاد، به اتفاق برادرش (امام حسین) سرور جوانان بهشت بودن برخی از بارزترین خصائص و ویژگی‌های اخلاقی و کمالات آن‌حضرت بود.

وي با بيان اينكه افرادي كه مي خواهند رستگار شوند بايد سيره و زندگاني اهل بيت عصمت و طهارت(ع) را سرمشق قرار دهند، گفت: پيروي و اطاعت از سيره و زندگاني اين امامان و ائمه اطهار(ع) سبب تقرب الي الله، سعادت و خوشبختي مي شود.

روحانی شهرستان چابهار در پایان خواستار تدبر و مطالعه در زندگی و سیره آن امام همام و الگوگیری از صفات ارزشمند سبط نبی مکرم اسلام (ص) شد.

انتهای پیام/
 
 
 
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 451584
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *